Ana Sayfa Bilgisayar WINDOWS 10’DA GÜNCELLEMELER NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR?

WINDOWS 10’DA GÜNCELLEMELER NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR?

0
Paylaş

Birçok kullanıcı Windows 10 kullanırken crack kullanımından veya farklı durumlardan dolayı güncellemeleri kapatmak istemekte. Tabi yapılan güncellemeler, kullanmakta olduğunuz Windows 10 işletim sisteminİ daha kullanılabilir hale getirmek ve güvenlik vb. hatalarını gidermek adına yapılan bir işlem. Güncellemeleri nasıl kapatacağımıza gelirsek; öncelikle Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır kutucuğunu açıyoruz. Buraya services.msc  yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz.

image-1112

Karşımıza, Windows sistem servislerinin bulunduğu ve ayrıca sistem güncellemeleri servisinin de bulunduğu  Hizmetler sayfası geliyor. Bu yeni açılan pencere windows update yazan yeri buluyoruz.

image-22222222

Aşağıdaki ekran görüntüsünde Devre Dışı bırakılmış olarak görüyorsunuz; Windows Update  yazan kısmın üzerine sağ tıklıyoruz ve açılan menülerden  Özellikler diyoruz.

Başlangıç türü yazan kısmın karşısında Devre Dışı seçeneği seçili; bunu istersek Otomatik olarak ayarlabilir ve Windows ncellemelerini sistemin otomatik olarak almasını sağlayabiliriz ya da Devre Dışı seçeneğini seçerek güncellemeleri kapatabiliriz; veya istersek Elle seçeneğini seçerek güncellemelerin indirme ve kurma işlemleri için sistemin bizden onay alarak işlem yapmasını sağlayabiliriz.

44444

Başlangıç türü seçeneğini istediğimiz şekilde değiştirdikten sonra Uygula ve Tamam deyip işlemimizi bitiriyoruz. Böylece Windws güncellemelerini istediğimiz şekilde kontrol edebiliriz.

333333333

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.