Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’a Geçin” Uyarısını Kapatma (Resimli Anlatım)

Windows 10’a Geçin” Uyarısını Kapatma (Resimli Anlatım)

0
Windows 10’a Geçin” Uyarısını Kapatma (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda siz değerli okurlarımızla Windows 10’a Geçin” uyarısının nasıl kapatılacağını yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

Bilgisayar kullanıcılarının son zamanlarda karşılaşmış olduğu sorunlardan biri olan Windows 10’a Geçin” uyarısı, tüm kullanıcılar için can sıkıcı bir durum teşkil etmektedir. Windows 10 işletim sistemi yayınlandığı tarihten bu zamana kadar, tüm bilgisayar kullanıcıları her bilgisayarlarını açtıklarında Windows 10’a Geçin” uyarısıyla karşı karşıya kalıyordu. Microsoft, açılan davayı kaybetmesinden dolayı, artık sürekli gelen bu uyarıyı kapatabileceksiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan davanın sonuçlanmasıyla birlikte Microsoft, Windows 10’a yükseltme ve geçme uyarısını sürekli ve zorunlu tutamıyor; kullanıcının isteğine bağlı olarak bu uyarı kapatılabiliyor.

Ancak daha öncesinde almış olduğu karar ve takip etmiş olduğu takvim ile, Windows XP’ye vermiş olduğu desteği bırakmakla beraber, yavaş yavaş diğer işletim sistemleri olan Vista ve Windows 7 için de gerçekleştirmektedir. Yani bu işlemler sonrasında ister istemez Windows 10 kullanımı bizler için vazgeçilmez olacaktır. Microsoft’un kaybettiği dava sonrasında bile bir müddet sonra kullanmak zorunda kalacağımızı da sizlerle paylaşmak isterim.

Daha öncesinde, var olan işletim sistemli sürümlerimize kendi isteğimize bağlı olacak şekilde geçiş sağlayabiliyorduk. Ancak Windows 10 kullanımı ve kullanıcısı, istenilen rakamlara ulaşmayınca Microsoft, kullanıcılarının zorunlu olarak bu işletim sisteminden faydalanmasını istemektedir. Bu nedenle de sürekli olarak farklı farklı yollara müracaat etmektedir.

İşletim sistemi olarak memnun kaldığımız bir sürüm yerine zorunluluk derecesinde sürekli olarak başka işletim sisteminin kullanılmasının teşvik edilmesi, mahkeme kararınca uygun görülmemiştir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kısaca, bu uyarıyı nasıl kapatabileceğinize değinelim.

  • Kullanmış olduğumuz işletim sisteminde sırasıyla Denetim Masası → Proğramlar → Proğramlar ve Özellikler → Yüklü Güncelleştirmeler menülerine tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada KB3035583güncelleştirmesini bulduktan sonra, mouse ile üzerine sağ tıklayıp ‘Kaldır’ menüsüne tıklıyoruz.
  • İşlem bu kadar; artık ‘Windows 10’a Geçin’ uyarısını almayacaksınız.

Microsoft davayı kaybetmesiyle birlikte artık sıklıkla gelen ‘Windows 10’a Geçin’ uyarısını, yaptığımız işlemden sonra ekranlarınızda görmeyeceksiniz. Dolayısıyla gelen yeniliklerin de kaybolduğunu sizler de gözlemlemiş olmalısınız. Daha öncesinde güncelleme hemen yapılabildiği gibi dava sonrasında ileri bir tarihe erteleme işlemini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede zorunlu koşulan Windows 10’a geçiş işlemini istediğiniz ve uygun gördüğünüz daha ileri bir tarihte gerçekleştirebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA