Ana Sayfa Bilgisayar WINDOWS 10 KABLOSUZ AĞ SIFIRLAMA VE KABLOSUZ AĞ UNUTTURMA İŞLEMİ NASIL...

WINDOWS 10 KABLOSUZ AĞ SIFIRLAMA VE KABLOSUZ AĞ UNUTTURMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş
WINDOWS 10 KABLOSUZ AĞ SIFIRLAMA VE KABLOSUZ AĞ UNUTTURMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

Windows 10 kullanıcıları için, daha önce kullandıkları sistem dışında farklı bir işletim sistemi kullanmaya başladıkları için bazı kolay ama gözden kaçan işlemler oluyor. Bunlardan en önemlilerinden biri olan kablosuz ağ ayarları. Kablosuz bağlantı sağlarken, internet olmasına rağmen yine internete bağlanamama gibi durumlar söz konusu oluyor. Bu durumda, 2 farklı işlem çözüm  olabilir. Bunlardan birincisi kablosuz ağları sıfırlama ya da bağlandığımız kablosuz ağı unutmak. Bu işlemleri nasıl yapacağımıza gelelim.

  • Öncelikle Ayarlar → Ağ ve İnternet menülerine tıklıyoruz. Açılan sayfada daha önce bağlı oluduğumuz kablosuz ağ adı görünecektir. Sol taraftaki menülerde Durum seçili olacak; biz altında bulunan Wi-Fi‘ye tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada Bilinen ağları yönet menüsüne tıklıyoruz. Burada daha önce bağlandığımız ve kaydedilmiş kablosuz ağları görebiliyoruz. Bağlı olduğumuz ağın üzerine tıklayıp Unut butonuna tıklayarak, kaydedilmiş kablosuz ağ profilini siliyoruz ve böylece yeniden bağlanma şansımız oluyor.
  • Özellikler‘e tıklarsak,

  • yeni açılan pencerede, kablosuz ağımızın detaylı bazı özelliklerine ulaşmış oluyoruz. Burada en çok işinize yarayarak olan MAC adresi olacak; MAC adresi ile MAC filitreleme işlemi yapmak için MAC adresi bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. Kablosuz ağı sıfırlama nasıl yapılacak derseniz, hemen nasıl yapılacağı hakkında bilgi verelim.

 

  • İlk açtığımız sayfada sol arafta bulunan Durum menüsüne tıklıyoruz. Açılan pencerede sayfanın alt kısmında  Ağ sıfırlama menüsü bulunuyor, buna tıklıyoruz.

 

  • Ağı sıfırlamak istediğinizden eminiseniz, açılan pencerede Şimdi sıfırla butonuna tıklayarak kablosuz ağınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu şekilde kablosuz bağlantıda yaşanan birçok sorunu çözebilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin