Ana Sayfa Haberler Windows 10 için Yeni Facebook Uygulaması Nasıl Kullanılır

Windows 10 için Yeni Facebook Uygulaması Nasıl Kullanılır

0
Windows 10 Facebook Uygulaması Nasıl Kullanabilirim?

Bir yıllık aradan sonra, Windows 10 Facebook uygulaması Microsoft Store’da bir PWA olarak geri geliyor. Yeni Facebook uygulaması Beta test sürümündedir ve önceki yinelemesinden farklı görünmektedir.

Uygulamayı kullanmak için minimum Windows 10 sürümüne ve en son Edge sürümüne ihtiyacınız olacak.

Uygulama, bir tarayıcı sekmesi yerine Facebook’u kullanmanın ayrı ve özel bir yolunu sunar.

Facebook uygulaması, geçen yıl sahibi tarafından kaldırıldıktan bir yıl sonra Microsoft Store’a geri döndü.

Yeni uygulama hala Beta test sürümündedir ve şimdi bir PWA (Aşamalı Web Uygulaması) biçiminde ve tamamen farklı görünüyor, ancak yine de çarpıcı bir yanı yok.

Bunun nedeni, Facebook’u normal bir web tarayıcısında açacakmışsınız gibi görünmesidir.

Windows 10 Facebook Uygulaması Nasıl Kullanabilirim?

Yeni PWA, bilgisayarınızda Microsoft Edge’in en son sürümünün yüklü olmasını gerektirir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunun arkasındaki sebep, Aggiornamenti Lumia’ya göre PWA’nın Facebook web sitesinin Microsoft Edge Chromium kurulumunu kullanmasıdır.

Aynı şekilde en son Microsoft Edge sürümünü kullanarak Facebook web sitesine gidip bunu bir uygulama olarak yüklemeye çalışırsanız, Facebook uygulamasını açmaya yönlendirileceksiniz.

Gereksinimler nelerdir ve yeni Facebook uygulaması nasıl kurulur?

Bu nedenle, yeni Facebook (Beta) uygulamasını kullanmak için, bilgisayarınızda Windows 10 sürüm 19003 veya sonraki bir sürümün ve Edge’in en son sürümünün yüklü olması gerekir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

En son Windows güncellemelerine sahip olduğunuzdan emin olmak için Ayarlar‘dan Güncelleme ve Güvenlik‘e gidin ve Güncellemeleri kontrol et düğmesine basın.

Edge’i güncellemek için, sağ üst köşedeki üç yatay noktayı tıklamanız, Yardım ve geri bildirim seçeneğini seçmeniz ve Microsoft Edge Hakkında’yı tıklamanız yeterlidir. En son güncelleme otomatik olarak indirilecek ve yüklenecektir.

Şimdi yapmanız gereken tek şey Facebook’u Microsoft Store’da aramak veya doğrudan bu bağlantıya tıklamak Windows 10 için Facebook Uygulamasına erişmek.

Bir kez daha, Facebook uygulaması tarayıcı yinelemesine ek özellik sunmuyor, ancak tarayıcıdaki bir sekmeden Windows 10 uygulaması olarak kullanmak daha rahat ve daha hızlı olabilir.

Windows 10 için yeni facebook uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir uygulama olarak Windows 10 PC’nize yükleyecek misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde tüm bunları bize bildirin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA