Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10 Creators Update ile Gelen Yenilikler

Windows 10 Creators Update ile Gelen Yenilikler

0

Bilindiği üzere Microsoft, Windows işletim sistemindeki sistem güncellemelerini bir süredir güncelleme adı ile duyuruyor. Daha önceki güncelleme işlemlerinde güncellemeler paket güncelleme şelinde ‘no name’ olarak geliyordu. Ancak Microsoft, yakın zamanda yaptığı bir değişiklik ile güncelleştirmelerine tıpkı Apple’da olduğu gibi isimler vermeye başlamıştı.

Biz de bu manada Microsoft’un amiral gemisi Windows 10 için geçtiğimiz günlerde yayımladığı Windows 10 Creators güncellemesinin sisteminize neler kazandırdığını sizler için derledik.

creators-4

Windows 10 Creator güncellemesi, bu hafta ilk olarak Windows 10 Insider programına üye olan tüm kullanıcılara sunulacak ve bu güncelleme Windows 10 işletim sistemine 3-boyutlu ve karma gerçeklik kabiliyeti kazandıracak. Güncelleme, versiyon ayrımı olmaksızın tüm Windows 10 işletim sistemlerinde çalışacak ve Windows kullanıcıları, yerleşik olarak ilk defa 3B yakalama, 3B yazdırma, 3B yaratma ve 3B paylaşma özelliği kazanmış olacak.

creators-2

Günlük 100 milyon kullanıcı sayısıyla şimdiye kadar ki en geniş kullanıcı sayısına sahip olan Windows yazılımı Paint, bu güncelleme ile birlikte 3B işleme ve düzenleme özelliğine sahip oluyor. Bu da Creators güncellemesi ile birlikte milyonlarca kişinin 3B dosya yaratma özelliğine sahip olacağı anlamına geliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft’un sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens ile ekranın dışına çıkan grafikler, Windows Creators güncellemesi ile birlikte Microsoft Edge tarayıcısında da aktif olarak çalışmaya başlıyor. 3B grafik desteğine sahip ilk internet tarayıcısı olacak olan Microsoft Edge hakkında dünyaca ünlü bilgisayar üreticileri HP, Dell, Lenovo, Asus ve Acer dünyanın ilk sanal gerçeklik kulaklığı üzerinde çalışıyorlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

creators-3

Windows 10 Creators güncellemesi ile birlikte bir diğer yenilik ise Windows My People uygulaması. Bu uygulama ile birlikte kişileriniz ve onlara ait bilgiler, Windows işlem merkezine sabitleniyor. My People uygulaması ile birlikte kişileriniz ile birlikte resim, müzik ve video paylaşımı da yapabiliyorsunuz.

creators-5

Creators güncellemesi ile birlikte Microsoft kullanıcıları eSpor turnuvuları düzenleyebiliyor, bu turnuvalara kurallar atayabiliyor, online olarak turnuvuları izleyebiliyorlar. Yalnızca bilgisayar kullanıcılarıyla değil tüm Microsoft ürünü kullanıcılarını kapsayan bu özellik, online oyun severler için oldukça kullanışlı bir platform olacağa benziyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA