Ana Sayfa Bilgisayar WINDOWS 10 ÇOKLU MÖNİTÖRLERDE FARKLI MASAÜSTÜ RESMİ KULLANMA

WINDOWS 10 ÇOKLU MÖNİTÖRLERDE FARKLI MASAÜSTÜ RESMİ KULLANMA

0
Paylaş

Aynı kasaya/bilgisayara bağlı çoklu monitör kullanıyorsanız ve her monitörde farklı arka plan resimleri olmasını istiyorsanız birkaç işlem yapmamız gerekiyor. Öncelikle Display Fusion programını indirmemiz gerekiyor. İnternette bir çok siteden indirme işlemi sağlayabilirsiniz. İndirdikten sonra kurulumunu yapacağız.

  • İndirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz. Kurulum dilini seçiyoruz; farklı dillerde kullanmak istemiyorsanız Türkçe‘yi seçip Tamam diyoruz.

111

  • Lisans sözleşmesini kabul edip İleri butonu ile devam ediyoruz.

222

  • Gelen pencerelerde İleri deyip devam ediyoruz. Sonrasında programımız kuruluyor ve penceremiz açılıyor.

33

  • En üste, sol tarafta bulunan Seçenekler‘e tıklıyoruz. Seçenekler‘de, sağ tarafa baktığımızda Ekran Konfigirasyonu ve Masaüstü Duvar Kağıdı seçenekleri/butonları var. Masaüstü Duvar Kağıdı seçeneğine tıklıyoruz.

444

  • Allow DisplayFusion to manage the Dekstop Wallpaper kutucuğunu seçiyoruz. Hemen altında iki pencere geliyor; ilki, birinci monitör; bu ana makine yani laptopumuz olabilir; ikincisi de bağladığımız monitör olacaktır. Programın size sunduğu bazı seçenekler var; bunları isterseniz kaynaktan kendiniz belirleyebilirsiniz.

666

  • Kaynağa tıkladığınızda 500px, Bing Dekstop vs. gibi, resim yüklemesi yapabileceğiniz siteler geliyor; ya da bilgisayarınızdaki fotoğraflardan seçerek de işlem yapabilirisiniz. Boyutlandırma  seçeneğinden de isterseniz masaüstü resminin ekranda nasıl görüneceğini kendiniz ayarlayabilirsiniz.

777

  • Burada yaptığımız işlemleri görebiliyorsunuz. İki ekran; birinde işlem yaparken diğer monitörden film izleyebilirsiniz veya farklı bir işlem de olabilir tabi.

999

  • Son olarak da ekran konfigirasyonundan da  ekranların çözünürlük ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirisiniz.

8888

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.