Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10 (0x80070422) Güncelleme Hatası ve Çözümü

Windows 10 (0x80070422) Güncelleme Hatası ve Çözümü

3
Paylaş

11

Bilgisayarımızı güncellemeye çalıştığımızda yukardaki gibi bir hata aldığımızda, yapacağımız birkaç işlemle sorunu düzeltebiliyoruz. Bu uyarı aslında Windows Update servisinin kapalı olduğu gösteriyor; bundan dolayı güncellemelerimizi alamıyoruz. İlk adımda Windows + R tuşlarına aynı anda basıyoruz yani Çalıştır uygulamasını açıyoruz.

22

Açılan kutucuğa services.msc yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz.

33

Açılan yeni pencerede sayfayı aşağı indirdiğimizde burada Windows Update servisini görüyoruz; hemen sağına baktığımızda Devre Dışı yazmakta; üzerine sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.

44

Burada Başlangıç türü kısmından Devre Dışı olan Windows Update servisinin başlangıç türünü Elle veya Otomatik olarak değiştirip Uygula ve Tamam diyoruz ve ardından güncellemeyi tekrar deneyebiliriz.

55

İşlemimizi yaptıktan sonra başlatılan güncelleme, hatasız çalışmakta. Böylece güncelleme hatasını gidermiş oluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

  1. Öncelikle teşekkür ederim. Bu yazınız ile yalnızca windows güncelleme hatasını değil .net kurulum hatasını da çözdünüz. .Net 3.5 kurulumu için ofline kurulum seçseniz bile atlatılamıyordu. İnternette bir çok araştırma yaptım. Yok windows CD’si yok regedit vb. birçok yazı ama hepsi sonuçsuz. Zaten birçoğu da mantıksızdı. Sizin bu yazınızdan sonra ilk aklıma .net’i dene dedim ve %100 başarı. Elinize sağlık tekrardan.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.