Ana Sayfa Bilgisayar Wi-Fi 6 Özellikleri Duyuruldu

Wi-Fi 6 Özellikleri Duyuruldu

0

Wi-Fi 6 etiketi taşıyan ürünlerin, IEEE 802.11ax’ı destekleyen cihazlarda en iyi kullanıcı deneyimini sunacağını garanti ediyor.

Wi-Fi 6, zorlu kurumsal ortamlarda, en yüksek performansı gerektiren akıllı evlerde veya endüstriyel nesnelerin İnternet ayarlarında düşük gecikme süresi ve düşük güçe kadar çeşitli talepleri karşılamaktadır.

Wi-Fi 6, WiFi’nin temel özelliklerinden faydalanarak, her ortamda kullanıcılara daha iyi performans sağlamak, hizmet sağlayıcılarının müşterileri için kapsama alanını iyileştirmek için daha fazla ağ kapasitesi ve gelişmiş uygulamalar için yeni fırsatlar sağlamak üzere tasarlandı. Wi-Fi 6, yüksek yoğunluklu konumlar ve IoT ortamları dahil olmak üzere bağlantıda iyileştirmeler sunacak.

Daha iyi performans

Wi-Fi 6, daha hızlı ağ performansı oluşturmak ve bir ağa cihaz eklemekten kaynaklanan gecikmeyi azaltmak için yenilikler içermektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

ODFM, Parazit karışma riskini azaltmak için farklı frekanslardaki birkaç dar bant kanal boyunca bir veri akışını parçalar. Bu, yüksek talepli ortamlarda hem yukarı bağlantı hem de aşağı bağlantı trafik için ağ verimliliğini artırmak ve gecikmeyi azaltmak için kanalların daha etkili paylaşımını sağlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

ODFM, Wi-Fi 6’daki tüketicileri cezbetmesi gereken birçok yenilikten biridir. Diğerleri, ağdaki eşzamanlı kullanıcılar için desteği artıran çok kullanıcılı MIMO’dur; Aynı miktarda spektrumda daha fazla veri kodlayarak WiFi cihazlarında verimi artıran 1024-QAM (1024 dörtlü genlik modülasyon modu); ve pil ömrünü uzatmak için tasarlanmış bekleme süresi.

IoT gibi güce duyarlı cihazlar için hedef bekleme süresi batarya ömrünü yedi kata kadar artırma potansiyeline sahiptir.

Daha İyi Güvenlik

Wi-Fi 6, kullanacak cihazların WPA3’ü desteklemesini gerekmektedir.

WPA3, Wi-Fi Alliance tarafından yayınlanan WiFi ağları için en son güvenlik standardıdır. Yeni standart, kendinden önceki WPA2’ye göre birçok gelişme sunuyor. Örneğin, havaalanları ve kafelerdeki gibi kamuya açık ağlarda iletişimin şifrelenmesini gerektirir.

Ayrıca, hacker saldırısı ile parola kırılmasını zorlaştırır ve ekran arayüzü kısıtlı olan veya hiç olmayan cihazlarla güvenliği ayarlamak daha kolaydır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA