Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp’ta Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

WhatsApp’ta Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

0

WhatsApp, dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında geldiğini hepimiz biliyoruz.. Sesli ve görüntülü aramadan, mesajlaşmaya, fotoğraf ve video paylaşımına imkan sağlayabiliyor. Hatta belirli aralıklarla bu verileri de yedekleyebiliyor. WhatsApp’ta isteyerek ya da yanlışlıkla silinen fotoğraf ve videolarınıza daha sonrasında ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamanız halinde whatsapp uygulamasından silinen fotoğrafları geri getirme imkanı da bulunuyor. Silinen video ve fotoğraflarınızı kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri

1- Karşı taraf kopyasına erişim

Öncelikle silinen medyanın konuştuğunuz kişide kopyasının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bir gönderiyi aldığınızda ya da gönderdiğinizde “benden sil” seçeneğine tıklayarak silmeniz halinde mesaj sadece sizin cihazınızdan silinecektir. Dolayısıyla gönderinin sohbet ettiğiniz kişilerin medyasında bulunması mümkün. Eğer gönderilen medyayı karşı taraf da silmişse başka yöntemlerle de silinen gönderiye ulaşabilirsiniz.

 

2- Whatsapp yedeklemesinden geri yükleme

Sildiğiniz gönderi sohbet ettiğiniz kişide de bulunmuyorsa “WhatsApp yedeklemesinden geri yükleme” gerçekleştirebilirsiniz. Android ve iOS sürümleri bu yedeklemeleri destekleyebiliyor. Silinen gönderinin üzerinden uzun bir zaman geçmemesi halinde son yedeklemelerden yükleme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi öncelikle görüntülerin silinmeden önce yedekleme işleminin etkinleştirilmesi gerekir. WhatsApp yedeklemeden faydalanarak fotoğrafınızı geri getirmek için ise yapmanız gerekenler şöyle:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Öncelikle uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklıyoruz.
  • Ardından “ayarlar“ seçeneğine gidiyoruz.
  • Karşınıza açılacak olan sayfada bulunan “sohbetler” seçeneğine tıklayın ve “sohbet yedeği”ni seçiniz. Bu sayfada bulunan bilgilerle son yedekleme işleminizin ne zaman gerçekleştiğini ve hangi sıklıkla yedeklemelerin gerçekleştiğini görüntüleyebilirsiniz.
  • WhatsApp en son yedeği fotoğrafı silmiş olduğunuz tarihten önce almışsa mesajları kurtarmak için uygulamayı cihazınızdan kaldırıp baştan yükleyebilirsiniz.
  • Yüklemeyi gerçekleştikten sonra telefon numaranızı onaylayın.
  • Bu işlem sonrası WhatsApp yedekleme için size seçenek sunacaktır. Kabul etmeniz halinde tüm mesajlar geri yüklenecektir. Fakat uygulamayı silip geri yüklediğinizde yedekleme tarihinden önceki tüm mesajları kaybedebileceğinizi unutmayınız.

3- Kurtarma programlarını deneyin;

Tüm bu işlemlerin yanı sıra bir de “kurtarma programları” bulunmaktadır. Fakat bu kurtarma uygulamaları muhtemelen size yardımcı olamayacaktır. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza programı yükleyerek mesajlarınızı kurtaracağını iddia eden bu uygulamaların çoğu birbiriyle benzerdir ve programı açtığınızda sonuç alamazsınız, ödeme yapmanız gerekmektedir. Fiyatları da genellikle düşük değildir ve bu ödemeyi yapsanız dahi verilerinizi kurtarıp kurtarmayacağını kesin olarak söylemek mümkün değil.

WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme için kullanacağınız en güvenli ve kesin yöntem yedekleri kullanmaktır. Sohbet yedeği kısmından yedekleme işlemlerine izin verdiğinizden emin olun ve ne kadar zamanda bir geçekleşmesini istediğinizi aylık/haftalık/günlük olarak seçmeniz size fayda sağlayacaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA