Ana Sayfa Destek WhatsApp’ta “Bir Kez Görüntüle” Mesajı Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’ta “Bir Kez Görüntüle” Mesajı Nasıl Gönderilir?

0

 

WhatsApp, mevcut en zengin özellikli mesajlaşma uygulaması olmasa da, bu konuda istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. Tanıttıktan sonra mesajları kaybolan Geçen yıl, popüler sohbet uygulaması olan nakliye bu hafta özelliği yeni bir “bir kez görünümü”.

Adından da anlaşılacağı gibi, bir kez görüntüleme modu, yalnızca bir kez açılabilen resimler veya videolar göndermenize olanak tanır. Bu mesajlar, alıcının bilgisi için sohbette “1” ile işaretlenmiştir. Benzer şekilde, bir kez görüntülendiklerinde, gönderen için bir uyarı olarak “açılmış” olarak görünürler (alıcının “okundu bilgilerini” devre dışı bırakması durumunda bu çalışmaz).

Ayrıca, bu tür mesajlara yıldız ekleyemez, paylaşamaz veya iletemezsiniz. Ayrıca, açılmamış bir kez görüntülenebilen iletilerin süresi, gönderildikten sonra 14 gün içinde sona erecektir.

Bu mod, film rulonuzu karıştırmadan geçici medyayı paylaşmak ve almak için kullanışlıdır. Bunun nedeni, uygulamanın bir kez izlenen medyayı telefonunuza otomatik olarak kaydetmemesidir.

WhatsApp’ta “Bir Kez Görüntüle” Mesajı Gönderme Adımları

  • Bir WhatsApp sohbeti açın ve medyayı yakalamak/seçmek için ek düğmesine veya kamera düğmesine dokunun

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • “Galeri”ye dokunun, ardından göz atın ve resminizi/videonuzu seçin

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Şimdi, bir kez görüntüleme mesajı olarak paylaşmak için gönder düğmesinin yanındaki “1”e dokunun.

Gizlilik odaklı bir eklenti olmasına rağmen, bu özellik hala ekran görüntülerine açık. Başka bir deyişle, alıcı, gönderenin haberi olmadan bir kez görüntülenen mesajın ekran görüntüsünü kolayca alabilir. Bu nedenle WhatsApp, hassas bilgileri yalnızca güvenilir kişilerinizle paylaşmanızı önerir.

Diğer mesajlar gibi, bir kez görüntülenen mesajlar da uçtan uca şifrelenir. Ancak, bir kullanıcı yine de bu mesajları sohbet uygulamasının modülatörlerine bildirebilir.

Sonuç olarak, bir kez görüntüleme modu, normal ve kaybolan mesajların yanı sıra güzel bir seçenektir. En son özellik, medyalarını nasıl paylaşacaklarını seçmek isteyen WhatsApp kullanıcıları için esneklik getiriyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA