Ana Sayfa Haberler WhatsApp’a Yerli Alternatif Geliyor: PTTMessenger!

WhatsApp’a Yerli Alternatif Geliyor: PTTMessenger!

1
WhatsApp’a Yerli Alternatif Geliyor: PTTMessenger!

Günümüz dünyasında en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından biri olan anlık mesajlaşma uygulamaları arasına, tamamen yerli ve milli mesajlaşma uygulamamız PTTMessenger da eklendi. Ülkemizde, ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın Afrin’de sürmekte olan Zeytin Dalı harekatı hakkında 2. Ordu komutanından gerekli bilgileri alırken kullandığı PTTMessenger, tamamen yerli mühendislik ürünü bir uygulama. Başbakanın yaptığı kullanım ile birlikte resmiyet kazanan ve internette en çok aranan konulardan biri olan PTTMessenger, ülkemizde WhatsApp Messenger’ın yerini almayı hedefliyor.

WhatsApp’a Yerli Alternatif Geliyor: PTTMessenger!

Şimdilik yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlara ‘.apk’ uzantılı dosyası ile yüklenebilen PTT Messenger’ın ilerleyen günlerde hem App Store hem de Google Play Store’daki yerini alması bekleniyor. Mobil uygulamaları ile eş zamanlı olarak masaüstü uygulamasının da yayımlanacağı duyurulan uygulama hakkında PTT internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

  • PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir. 

 

  • Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır. 

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir. 

Şimdilik yalnızca Android tabanlı akıllı telefonlara ‘.apk’ uzantılı dosya yüklemesiyle kurulabilen uygulamanın ilgili ‘.apk’ uzantılı dosyasına, internette bulunan birçok site üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ancak telefonunuza yüklenecek bu tür uygulamalar birçok kişisel verinize erişebileceği için, sizlere tavsiyemiz uygulamanın akıllı telefonlarda bulunan uygulama marketlerine giriş yapmasını beklemek veya https://messenger.ptt.gov.tr/ adresine girerek, ilgili ‘.apk’ dosyası eklendiğinde, gerekli dosyaya resmi PTTMessenger sitesi üzerinden ulaşmanız yönünde olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

PTTMessenger, günümüz dünyasının en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Messenger’ın yerini alabilir mi, bilemeyiz ama bu tür inovatif ve girişimci adımlar, ülkemizin geleceği adına umut verici.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.