Ana Sayfa Haberler WhatsApp’a Büyük Güvenlik Yükseltmesini Geliyor.

WhatsApp’a Büyük Güvenlik Yükseltmesini Geliyor.

0

WhatsApp uzun zamandır oldukça güvenli bir mesajlaşma hizmeti olarak görülüyor ve yaklaşan parmak izi giriş desteği sayesinde kullanımı daha da güvenli hale gelebilir. 

WhatsApp, biyometrik güvenliğin yaygın olduğu mobil cihazlarda daha sık kullanılmamaktadır. Ancak masaüstü veya web uygulaması sürümüne giriş yapmak için, telefon numaranıza bağlı bir ahize ile QR kodunu taramanız gerekir. 

Bununla birlikte, WABetaInfo , Android’deki WhatsApp için en son beta sürümünde, bu tür kimlik doğrulamasının bunun yerine biyometri aracılığıyla kullanılabileceğini gösteren bir referans buldu.  

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WhatsApp’ın masaüstü ve web sürümlerinde oturum açarken, telefonunuzu elinizin altında bulundurmanız gerekir, böylece arka kamerasını bir QR koduna yöneltebilir ve ardından telefon numaranıza bağlı bir WhatsApp hesabında oturum açtığınızı doğrulayabilirsiniz.

Bu tam olarak zor bir süreç değil, ancak oturum açmanın çok sezgisel bir yolu değil. Ve konu QR kodlarını taramaya geldiğinde bazı telefonlar seçici olabilir. 

Ancak bir parmak izi kimlik doğrulama işleminin eklenmesi bunu çok daha kolaylaştıracak gibi görünüyor. Verilmiş olsa da, yine de yakınlarda bir Android telefonunuz olması gerektiği anlamına gelir, ancak en azından bir QR kodunu durdurup taramanız gerekmeyecektir. 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

WhatsApp’ın tam sürümüne gelirse güncellemenin getireceği şey hız ve rahatlıktır. Bunun ne zaman olabileceği konusunda hiçbir fikrimiz yok, ancak bu tür özellikler normalde WhatsApp’a oldukça hızlı bir şekilde tanıtıldı ve sunuldu. 

Belirli ülkelerde sunulan WhatsApp’ta Ödemeler özelliği, finans kurumlarındaki hesaplar arasında para transferi yapmanıza imkan tanır. Kart ve banka numaraları, son derece güvenli bir ağda şifrelenmiş olarak saklanır. Ancak finans kurumları bu ödemelerle ilgili bilgileri almadan işlemleri gerçekleştiremeyeceği için bu ödemeler uçtan uca şifrelenmez.

İdeal olarak, WhatsApp’ın masaüstü ve web sürümlerinde yerleşik bir işlevi görmek isteriz, bir dizüstü bilgisayarda biyometrik güvenliğe izin verir, örneğin Windows Hello veya yerleşik bir parmak izi tarayıcısı, oturum açma kimliklerini doğrulamak için. WhatsApp hesabınızın bağlı olduğu telefona ulaşmanız gerekir. 

WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp hesaplarını bir telefon numarasına bağlamadan birden fazla cihazda kullanabilmelerini sağlamak için zaten önerildi , bu nedenle kullanımını oldukça sorunsuz hale getirmek için mesajlaşma hizmetine başka yükseltmelerin gelmesini bekleyebiliriz. 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA