Ana Sayfa Haberler WhatsApp, Ticari Hesaplar İçin Doğrulama Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Ticari Hesaplar İçin Doğrulama Özelliği Üzerinde Çalışıyor

0
Paylaş
whatsapp

 

Dünyanın en yayın anlık mesajlaşma ve paylaşım uygulamalarından biri olan WhatsApp, bünyesinde bulunan ticari WhatsApp hesaplarına tıpkı YouTube, Instagram, Facebook ve Twitter’da olduğu gibi doğrulama standardı getiriyor.

Sosyal medyanın her geçen gün biraz daha artan önlenemez popüleritesinin ardından uygulamaya bir çok yenilik ekleyen şirket, şimdi de ‘Doğrulanmış Hesaplar’ standardını kendi bünyesine taşımayı hedefliyor.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği güncellemeler ile Snapchat ve Instagram’daki ‘hikayeler’ özelliğini, videolu durum güncellemesi şeklinde taklit eden firmanın yeni hedefi ise tanınmış kişiler ve ticari hesapları kapsayan ‘Doğrulanmış Hesap’ standardını, uygulama içerisinde yerleşik hale getirebilmek.

Kulislerde birkaç aydır dedikodusu dolaşan ‘WhatsApp Doğrulanmış Hesaplar’ iddiaları, geçtiğimiz günlerde ‘WhatsApp FAQ’ ekibi tarafından doğrulanmıştı. WABetaInfo, WhatsApp Android Beta uygulamasının ‘2.17.285’ versiyonunun kullanıma sunulmasının ardından, doğrulanmış ticari hesaplar için destek sağlayacağını açıkladı.

En son güncelleme ile işletmelerin kurumsal iletişim adının yanında yeşil bir tik işareti yer alacak. Bu işaret, hesabın WhatsApp tarafından doğrulandığını gösterecek.

Daha çok, şirketlerin kullanacağını tahmin ettiğimiz ‘WhatsApp Doğrulanmış Hesaplar’ uygulamasının ilerleyen zamanlarda sanatçılar tarafından da tercih edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bunların yanı sıra son birkaç yılda ortaya çıkan ve televizyon kanallarının hemen hepsinin tercih ettiği ‘WhatsApp İhbar Hatları’nın da ‘WhatsApp Doğulanmış Hesaplar’ standardını kullanacakları söyleniyor.

Bu sayede, haberleri televizyon kanallarına ileten kullanıcılar, arayüze üçüncü kişiler sokulmadan, doğrudan televizyon kanalı ile görüşebilecek ve bu şekilde haber değeri taşıyan bilgi ve belgeler yanlış kişilerin eline geçmemiş olacak.

Halihazırda birkaç işletme ile sınırlı şekilde denemesi gerçekleştirilen ‘WhatsApp Doğrulanmış Hesaplar’ standartının ilerleyen yıllarda oldukça geniş kitlelere hitap etmesi bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.