Ana Sayfa Haberler WhatsApp Messenger da Veri Kullanım Ayarları

WhatsApp Messenger da Veri Kullanım Ayarları

0
Paylaş

Günümüzde en popüler anlık mesajla uygulamalarından biri olan WhatsApp Messenger ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Artan kullanıcı sayısı daha fazla gelişme ihtiyacı duyduğundan uygulamayla ilgili performans artırıcı güncelleştirmeler de sürekli olarak yayınlanıyor. En son güncellemeyle birlikte gelen “veri kullanımı ayarı” ise oldukça faydalı bir özellik.

Kişilerinizden gelen medyalara ulaşırken telefonunuzun mobil internet paketini kullanmak bazı durumlarda can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Örneğin bir arkadaşınızın gönderdiği 10 dk nın üzerinde bir video mobil internet paketinizin oldukça büyük bir kısmını kullanabilir. WhatsApp Messenger son güncellemesiyle bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Yeni güncellemeyle birlikte sohbet ekranınıza düşen medyalara ulaşırken hangi bağlantının kullanacağını seçebiliyorsunuz. Hatta öyle ki bu medyaları da kendi içinde sınıflandırabiliyorsunuz.

Ayrıca yeni güncellemeyle WhatsApp uygulaması üzerinden yapacağınız telefon görüşmelerinde de ne kadar veri kullanabileceğini seçebililiyorsunuz.

Bu ayarı yapabilmek için WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve “ayarlar” bölümüne giriyoruz. Bu bölümde bulunan “Veri Kullanımı” bölümüne girerek bağlantı türlerini seçebiliyoruz.

w1

w2

Aynı zamanda belli bir dönem içerisinde WhatsApp uygulamasının ne kadar veri kullandığını görebilmemiz içinde “veri kullanımı” menüsünün alt kısmında bulunan “ağ kullanımı” bölümüne girebiliyoruz.

w3

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.