Ana Sayfa Haberler WhatsApp Messenger da Veri Kullanım Ayarları

WhatsApp Messenger da Veri Kullanım Ayarları

0

Günümüzde en popüler anlık mesajla uygulamalarından biri olan WhatsApp Messenger ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Artan kullanıcı sayısı daha fazla gelişme ihtiyacı duyduğundan uygulamayla ilgili performans artırıcı güncelleştirmeler de sürekli olarak yayınlanıyor. En son güncellemeyle birlikte gelen “veri kullanımı ayarı” ise oldukça faydalı bir özellik.

Kişilerinizden gelen medyalara ulaşırken telefonunuzun mobil internet paketini kullanmak bazı durumlarda can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Örneğin bir arkadaşınızın gönderdiği 10 dk nın üzerinde bir video mobil internet paketinizin oldukça büyük bir kısmını kullanabilir. WhatsApp Messenger son güncellemesiyle bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Yeni güncellemeyle birlikte sohbet ekranınıza düşen medyalara ulaşırken hangi bağlantının kullanacağını seçebiliyorsunuz. Hatta öyle ki bu medyaları da kendi içinde sınıflandırabiliyorsunuz.

Ayrıca yeni güncellemeyle WhatsApp uygulaması üzerinden yapacağınız telefon görüşmelerinde de ne kadar veri kullanabileceğini seçebililiyorsunuz.

Bu ayarı yapabilmek için WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve “ayarlar” bölümüne giriyoruz. Bu bölümde bulunan “Veri Kullanımı” bölümüne girerek bağlantı türlerini seçebiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

w1

w2

Aynı zamanda belli bir dönem içerisinde WhatsApp uygulamasının ne kadar veri kullandığını görebilmemiz içinde “veri kullanımı” menüsünün alt kısmında bulunan “ağ kullanımı” bölümüne girebiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

w3

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA