Ana Sayfa Mobil WhatsApp ile Gönderilen Mesaj Geri Alınabilecek

WhatsApp ile Gönderilen Mesaj Geri Alınabilecek

0
Paylaş
WhatsApp ile Gönderilen Mesaj Geri Alınabilecek

Akıllı telefonlar ile birlikte kullanmakta olduğumuz yazılımlar da gün be gün artıyor. Bu yazılımları geliştirenler de, teknolojik gelişmelere ayak uydurmak ve daha fazla kullanıcıya erişilebilmek adına daha iyi hizmet verme gayreti içerisine giriyorlar.

Peki, kullanıcıların en çok kullandıkları bu yazılımlardan biri olan WhatsApp yazılımı, kullanımı arttıran yenilikleri ne şekilde geliştirerek büyük bir kitleye sesleniyor? Bu soruya, son günlerde sorulan sorunların en başına gelen, kullanıcıların da merak ettikleri, WhatsApp ile gönderilen mesajların, resimlerin ve videoların nasıl iptal edilerek geri alındığıdır.

Yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen WhatsApp yazılım uzmanları, en son gerçekleştirmiş oldukları güncellemeler ile bu başarılarına yenilerini eklemeyi planlıyor. Yeni güncellemeler için hazırlıklar, büyük bir hızla devam ediyor. Hepinizin başına gelen bir durum, yanlışlıkla gönderilen mesajların, resimlerin ve videolardır. Bu yanlışlıkla göndermiş olduğunuz içeriklerin geri alınması da WhatsApp yazılımı kullanıcılarının ihtiyacını duyduğu özellikler arasında en başı çekmektedir. Sonuçta, hatalı gönderim anlamına gelen bu durum sonucunda bazı zamanlarda büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Ciddi sorunların açığa çıkabileceğini düşünürseniz, buna bir çözüm sunulması, en çok beklenen özellikler arasında yer almasına neden olmuştur. WhatsApp yazılımcıları, bu durumu dikkate alarak hatalı mesajların 30 saniye içerisinde geri alınması özelliğinden esinlenerek benzeri olabilecek özelliği ekleme girişiminde bulunmuşlardır.

Yabancı kaynaklardaki haberlere göre WhatsApp, önümüzdeki haftalarda yapacakları yeni bir güncelleme sonrasında yanlışlıkla gönderilen mesajların, videoların ve resimlerin, özetle içeriklerin geri alınmasını sağlayacak özelliğin ekleneceğini belirtmiştir. Tabi güncelleme ile gelecek olan bu özellik, iletmiş olduğunuz içeriğin, gönderdiğiniz kişi tarafından görüntülenmemiş olması gerektiği anlamına da gelmektedir. Güncellemelerde yer alacak olan IM servisleri beta sürümü ile, kullanıcıların göndermiş oldukları içerikleri iptal edebilecekleri ya da içeriklerin düzenlenebileceklerini düşünmekteyiz.

Hali hazırda kullanılan WhatsApp sürümünde, her ne kadar kendi telefonunuz üzerinde bu içeriklerin silindiği biliniyorken, karşı tarafa bu iletiniz her hâlükârda iletiliyor. Eğer bu güncelleme tamamlanarak sunulur ise, bu yazılımın mimarisi tamamen değişiyor ve sorun teşkil edecek mesajlar tarihe kavuşuyor. Beta testlerinin devam ettiği güncellemenin henüz kullanmakta olduğunuz WhatsApp uygulamasına gelmesinin garantisi verilmiyor. Bu durumun bir risk teşkil edip etmediği konusunda araştırmaların firma yazılımcıları tarafından sürdürüldüğü, gelen bilgiler arasında.

WhatsApp uygulamasında, gönderilen mesajların geri alınması özelliği aktif olduğunda, nasıl yapılacağını anlatan yazılarımız, sizlerle paylaşılacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin