Ana Sayfa Mobil WhatsApp Desteği Kesilen Akıllı Telefon Modelleri

WhatsApp Desteği Kesilen Akıllı Telefon Modelleri

0
Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan mobil iletişim uygulaması olan WhatsApp, radikal bir karar alarak mevcut WhatsApp kullanıcılarını kullanım deneyimini ve kullanım konforunu arttırmak adına bir çok akıllı telefon modelinin WhatsApp desteğinin sona erdireleceğini açıkladı. WhatsApp desteği kesildikten sonra kısa bir süre sonra uygulamayı kullanamayacak olan akıllı telefon sayısının ise azımsanamayacak kadar fazla olduğunu belirtmekte fayda var. Konu ile ilgili açıklama yapan WhatsApp yönetimi, bu kararın çok zor verildiğini açıkladı ve mevcut kullanıcıların uygulama konforunu arttırmak adına gerekli bir hamle olduğunu savundu.

31 Aralık 2016 tarihinden sonra WhatsApp uygulamasını kullanamayacak telefon modelleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

  • Android 2.1 ve 2.2 işletim sistemi kullanan tüm Android cihazlar
  • iPhone 3Gs dahil tüm iOS 6 kullanan tüm iPhone’lar
  • Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan tüm akıllı telefonlar

Bu modeller dışında gelecek sene Haziran ayı itibariyle birlikte Blackberry 10 dahil tüm Blackberry modellerine WhatsApp desteği kesilecek. Yani bir başka deyişle Haziran 2017 itibariyle WhatsApp kullanılanılabilen Blackberry modeli kalmayacak.

Ayrıca 2017 yılında Symbian S40 ve Symbian S60 kullanan tüm Nokia modellerinin de WhatApp desteğinin kesileceği açıklanmış durumda.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin