Ana Sayfa Destek ‘WhatsApp 2.17.10’ Sürümüyle Birlikte Gelen Yenilikler

‘WhatsApp 2.17.10’ Sürümüyle Birlikte Gelen Yenilikler

0
'WhatsApp 2.17.10' Sürümüyle Birlikte Gelen Yenilikler
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’ın birkaç gün içerisinde yayımlanacak 2.17.10′ güncelleme sürümü ile birlikte gelecek olan yenilikleri sizler için derledik.

Tepki çeken WhatsApp Durum’ özelliğini eski haline getiren güncellemenin en çok dikkat çeken yeniliği ise düşük aydınlatma koşullarında fotoğraf veya video çekmek isteyen kullanıcılara sunulan ‘aydınlatma yardımcısı’ özelliği oldu. Bu yenilik sayesinde WhatsApp’ın yeni sürümünde karanlık bir ortamda görüntü kaydı yaparken ekrandaki yarım ay simgesine dokunduğunuzda, görüntünüz otomatik olarak netleştirilecek.

‘2.17.10’ sürümü ile gelen bir diğer yenilik ise WhatsApp Hakkımda’ kısmı oldu. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, yıllardır kullanılan klasik WhatsApp Durum’ özelliğine sahip olacak. Şöyle ki; ‘Hakkımda’ kısmına yazdığınız metin, diğer kullanıcılar tarafından sabit şekilde görülebilecek. 2.17.10′ güncellemesinin, kullanıcılar arasında en beğenilecek yeniliğinin bu özellik olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili güncellemeyle birlikte gelen bir diğer yenilik ise kullanıcıları yıllardır zor durumda bırakan video paylaşım konusu ile ilgili. Eski WhatsApp sürümlerinde size gönderilen bir video’yu izleyebilmek için öncelikli olarak video’nun telefonunuza yüklenmesini beklemeniz gerekiyordu. Yüksek çözünürlüklü ve uzun metrajlı video’larda bu durum kullanıcıları hem gönderme hem de alma yönünde güç durumlara sokabiliyordu. Ancak bu sorun, yeni güncelleme ile ortadan kalkıyor. 2.17.10′ güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, kendilerine gönderilen videoları izleyebilmek için video’nun yüklenmesini beklemeyecek. Bunun yerine gönderilen video, YouTube mantığı ile yükleme yaparken, aynı zamanda video izlenebilecek.

2.17.10′ sürümü ile birlikte gelen son yenilik ise 3D kesme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Yeni sürümde WhatsApp üzerinden gönderilen bir görüntüyü tek tuşla keserek telefonunuzun arka plan resmi veya sohbet arka planı olarak ayarlayabiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA