Ana Sayfa Haberler Voicedocs: Sesleri Yazıya Çeviren Program

Voicedocs: Sesleri Yazıya Çeviren Program

1

10-parmak klavye kullanamayanlar için bazen klavyede önemli bir metin hazırlamak gerekebilir ve özellikle uzun metinlerde yazmaya üşenebiliriz. Bunun için artık kullanabileceğiniz voicedocs isimli çok kullanışlı bir program var. Bilgisayarımıza ve akıllı telefonumuza indirdiğimiz  program sayesinde aynı ağ üzerinden eşleşip telefonumuza konuştuğumuzda bilgisayarımızda Word, metin belgesi, email, Facebook gibi açık olan bütün pencerelerde konuştuklarımızı yazıya dökmemizi sağlıyor. Bunu bilgisayarımıza ve telefonumuza nasıl yükleleceğiz derseniz, öncelikle http://voicedocs.com/ adresine giriyoruz.

Image 5

Giriş yaptıktan sonra programı indirmemiz gerekiyor; açılan sayfada Download yazan yere tıklıyoruz; uygulamayı bilgisayarımıza indirip çalıştırmamız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra kurulum başlıyor.

Image 6

Gelen ekranlarda next ardından yine next ve finish diyoruz. Uygulamayı yükledikten sonra da sizden onay isteniyor.

Image 7

Okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu seçip ok dedikten sonra bilgisayara voicedocs‘u yüklemiş oluyoruz. Sonraki aşamada telefona yüklememız gerekiyor. Bilgisayara yükledikten sonra akıllı cihazımızdan da yükleme işlemi yapıyoruz. Telefonda da Android veya iOS olması önemli değil; Google Play veya App Store‘dam akıllı telefonumuza voicedocs’u indirip kuruyoruz .

Image 11

İndirdikten sonra uygulamayı açıyoruz ve eşleştirme işlemini sağlıyoruz.

IMG_1185

 

IMG_1190

Daha sonra bilgisayar ve telefonu eşleştirme işlemine geliyoruz; akıllı telefonumuzda voıcedocs’u açtıktan sonra bilgisayarımızın ekranındaki eşleştirme kodunu giriyoruz.

Image 12

Bu kodu girdikten sonra bilgisayarımızla telefonumuz uygulama üzerinden eşlemiş oluyor.

Image 13

Açtığımız Word dosyasına, telefondaki uygulamayı açıp konuştuğumuzda klavyeyi kullanmadan söylediklerimizi yazıya dökebiliriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.