Vivo X80 Tanıtıldı Genel Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi, bu kapsamda X80 Pro+’ı rakiplerinden ayıracak çok önemli bir tasarımsal farklılıkla geliştiriyor.

Bugün internete düşen bir görsel, vivo X80 Pro+’da daha önce hiçbir akıllı telefonda görünmeyen bir kamera kurgusunun olduğunu gösteriyor. Buna göre cihazın arka yüzeyinde, dikdörtgen bir yapı içerisinde konumlanmış 4 farklı lens mevcut. Bu 4 lensin 3 tanesi yuvarlak bir yapı içerisine alınmışken, periskop lens olduğu tahmin edilen dördüncü kamera ise bu alanın dışına bırakılmış.

Sızıntılarda ana kameranın 50MP olduğu bilgisine yer verilirken, ultra geniş açılı kameranın 48MP diğer iki telefoto kamerasının ise her birinin 50MP olduğu belirtiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere vivo, yeni amiral gemisi modelini kamera faktörüyle ön plana çıkartmak istemiş. Ancak markanın bütün önceliğini buna verdiğini söylemekte haksızlık olur.

Öyle ki vivo X80 Pro+’da Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti mevcut ki bu da telefonun amiral gemisi klasmanında değerlendirilmesinin en önemli sebebi. 6,78 inçlik QHD+ ekran çözünürlüğündeki paneliyle karşımıza çıkması beklenen cihazın 25 Nisan’da resmen tanıtılması bekleniyor.

11858 teknik destek

Vivo X80

Vivo x80 Donanım Özellikleri :

Ortaya çıkan bilgilere göre seri üç telefondan oluşacak. Bu telefonlardan X80, 6.56 inç büyüklüğünde ekrana sahip olurken. Geriye kalan X80 Pro ve X80 Pro+, 6.78 inç ekranlarla kutudan çıkacak. Ayrıca Vivo X80 ve X80 Pro FHD+ çözünürlük sunacak. X80 Pro+’ta ekran çözünürlüğü QHD+ olacak. AMOLED panelli bu ekranlar 120Hz ekran yenileme hızını destekleyecek ve delikli bir tasarımla göz dolduracak.

Üç farklı telefonda yer alan üç farklı işlemci Vivo’nun alıştığımız stratejilerinden biri diyebiliriz. Nitekim Vivo X80, MediaTek Dimensity 8000; X80 Pro, Dimensity 9000 ve X80 Pro Plus, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcilerle gelecek. Bu da işlemciler arasındaki farkları bir seri üzerinden görebileceğimiz anlamına geliyor. Bu alana eklenebilecek son şey ise Vivo X80’in. LPDDRX4 RAM ile, diğer iki modelin ise LPDDR5 RAM ile geleceği…

50 Megapiksel çözünürlükte Samsung GN5 sensörlü ana kameraya eşlik. Eden 13 Megapiksel çözünürlükte geniş açılı ikinci. Ve 12 Megapiksel çözünürlükte 2x optik zoom yapabilen Sony IMX663 sensörlü. Üçüncü arka kamera standart X80’de boy gösterecek. Diğer telefonların daha iddialı kameralara sahip olması bekleniyor. Son olarak Vivo X80’in 55W kablolu, X80 Pro ve X80 Pro+’ın 66W kablolu ve 50W kablosuz şarjı destekleyeceğini söyleyebiliriz.

Vivo X80 Tanıtıldı Genel Özellikleri