Ana Sayfa Destek Vikipedi’ye Nasıl Girilir? (Resimli Anlatım)

Vikipedi’ye Nasıl Girilir? (Resimli Anlatım)

1
Paylaş
Vikipedi’ye Nasıl Girilir? (Resimli Anlatım)

Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından, birçok dil desteği ile hazırlanan özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız ve kar amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi olarak lanse edilen Vikipedi’ye, bilindiği üzere ülkemiz tarafından uygulanan engelleme işlemleri sebebiyle bir süredir girilemiyor. Çeşitli Vikipedi sayfalarında yer alan bilgi içeriklerinin, ulusal çıkarları tehdit etmesi sebebiyle erişimine izin verilmeyen internet ansiklopedisi Vikipedi’ye, olur da bir gün girmek zorunda kalırsanız, yapmanız gerekenleri sizleri için derledik.

 

Önemli Hatırlatma:

İşbu makaledeki bilgiler, ülkemizin ulusal güvenliğini tehdit eden bir platforma girişlerin sağlatılması amacıyla değil, hayati derecede önem taşıyan konularda kısa süreli de olsa Vikipedi platformuna girmek zorunda kalan kullanıcılara yöntem göstermek adına hazırlanmıştır. Teknodestek.com.tr ailesi, BTK tarafından alınan her türlü karara sonsuz saygı duymakla birlikte, cezai yaptırımı olan veya olmayanlar dahil olmak üzere, BTK tarafından alınan tüm karar ve müeyyidelere uyulmasını en ciddi manada tavsiye eder.

 

Halihazırda, ülkemiz genelinde mobil internet şirketiniz farketmeksizin, herhangi bir cihaz ve tarayıcı üzerinden Vikipedi’e girmek istediğinizde şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorsunuz:

 

https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi

Vikipedi’ye Nasıl Girilir? (Resimli Anlatım)

Fakat tarayıcınızdaki Vikipedi satırına yapacağınız küçük bir değişiklik ile bu engeli aşabiliyorsunuz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi adres satırında wikipedia’nın başına 0 karakterini eklediğinizde, yani adres satırını

https://tr.0wikipedia.org/wiki/Vikipedi olarak değiştiğinde, wiki-zero sayfasına yönlendirilerek Vikipedi’ye erişebiliyorsunuz.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.