Ana Sayfa Bilgisayar Verilerinizi Güvende Tutmak için Microsoft’un En İyi 5 Yedekleme Yazılımı

Verilerinizi Güvende Tutmak için Microsoft’un En İyi 5 Yedekleme Yazılımı

0

Bu makalede, Microsoft’un en iyi 5 yedekleme yazılımına bakacağız. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey hepsinin farklı olması, bu yüzden kullanmak istediğiniz şey, ne yapmak istediğinize bağlı olacaktır.

Windows 10 için Microsoft Yedekleme Yazılımı

Windows 10 Yedekleme

Dosyalarınızı yedeklemek için en basit çözümü arıyorsanız, Windows 10 Yedekleme sizin için doğru olanıdır. Ayrıca kurulumu en kolay olanıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bulmak için PC’nizin sol alt köşesindeki Windows simgesine tıklayın, ‘Ayarlar’a tıklayın ve ardından aramaya’ Yedekle ‘yazın. Kullanmak istediğiniz harici sürücüyü seçin, istediğiniz dosya ve klasörleri yedeklediğinizden emin olmak için daha fazla seçeneğe tıklayın ve ardından şimdi yedekle düğmesine tıklayın.

Bunu kullanmanın en belirgin avantajlarından biri, tamamen ücretsiz olmasıdır. İhtiyacınız olan tek şey harici bir sabit sürücü veya hatta bir USB flaş sürücü ve gitmeye hazırsınız.

Aşağıdaki OneDrive gibi, bu seçeneğin tüm sabit sürücünüzü geri yüklemenize izin vermeyeceğini lütfen unutmayın. Bunun için, aşağıda bahsettiğim Paragon Backup & Recovery gibi ekstra özelliklere sahip daha sağlam bir yedekleme yazılımına ihtiyacınız olacak.

Onedrive

11858 teknik destek
11858 teknik destek

OneDrive muhtemelen Microsoft tarafından bilinen en iyi yedekleme yazılımıdır. Yukarıdaki Windows 10 Yedekleme’nin yapamadığı dosya ve klasörleri paylaşmak istiyorsanız bu çözüm sizin için en iyisi olabilir.

OneDrive tüm dosya ve klasörlerinizi tek bir yerde saklamanızı sağlar. Birçok bulut depolama çözümünde olduğu gibi, nerede olursanız olun tek tek dosyalar üzerinde çalışmanıza da olanak tanır. Bu, kendinize bir belgeyi e-postayla göndermenin ve hangi belgenin en son olduğunu hatırlamanın eski günlerinin uzun süredir geride kaldığı anlamına gelir.

Nerede olursanız olun bir dosya üzerinde çalışabilirsiniz ve iOS, Android ve Windows uygulamalarıyla, sahip olduğunuz herhangi bir mobil cihazı kullanarak hareket halindeyken çalışabilirsiniz.

OneDrive’ı diğer insanlarla işbirliği yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu, birden çok kullanıcının aynı belge üzerinde çalışabileceği ve herkesin anlık güncellemeleri görmesine ve gerektiğinde bu güncellemeler hakkında yorum yapmasına izin verebileceği anlamına gelir.

Windows 10 Yedeklemede olduğu gibi, OneDrive yalnızca 5 GB depolama alanına ihtiyacınız varsa ücretsiz bir hizmettir. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ödeme yapmanız gerekecektir.

Bilgisayarınızdaki her şeyi yedeklemek istiyorsanız OneDrive’ın istediğiniz çözüm olmadığını belirtmek gerekir. Tüm sabit sürücünüzü yedekleyecek bir yazılım arıyorsanız, aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz.

Microsoft Azure

Microsoft’a göre, “ Microsoft Azure, kuruluşunuzun iş zorluklarınızı karşılamasına yardımcı olmak için sürekli genişleyen bir bulut hizmetleri kümesidir. Favori araçlarınızı ve çerçevelerinizi kullanarak devasa, küresel bir ağ üzerinde uygulamalar oluşturma, yönetme ve uygulama özgürlüğü . ”

Microsoft Azure, her şeyi yedeklemek için kullanabileceğiniz ilk seçeneğimizdir. Aslında, Microsoft Azure internet üzerinden sanallaştırılmış bilgi işlem (IaaS veya Hizmet Olarak Altyapı) sağladığından, yaptığınız her şey: depolama, barındırma, bilgi işlem, ağ iletişimi, bulutta ve bir dereceye kadar zaten destekleniyor yukarı.

Bu, Microsoft Azure kullanırken kendi yedeklemenizi yapmanız gerekmediği anlamına gelmez. Yanlışlıkla her şeyi, giderek daha popüler olan fidye yazılımlarını ve verilerinizin bozulmasını silmeye karşı korunmak için, yine de kendi yedeklerinizi oluşturmanız gerekir.

Kuruluşunuzda Microsoft ürünlerini kullanıyorsa, Microsoft Azure doğal bir sonraki adımdır; çünkü yerinde veya sunucu tabanlı bilgi işlemden Azure kullanarak bulut bilgi işlemine geçmek için oldukça sorunsuz bir geçiştir.

IaaS ve PaaS yetenekleri ve çok çeşitli hizmet ve özelliklerle, tek kişilik bir gösteri veya küçük bir şirketseniz, Microsoft Azure muhtemelen sizin için değildir.

System Center Veri Koruma Yöneticisi

 

Veri Koruma Yöneticisi (DPM), tarihinizi yedeklemek için son derece çok yönlü bir yöntemdir. Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, sanallaştırma (Microsoft Hyper-V) ve dosya sunucuları dahil Windows sunucularını yedeklemek için kullanılabilir.

Ancak, tek başına veya küçük kuruluşlarda çalışan okuyucular için önemli olabilecek DPM, Windows masaüstlerini ve dizüstü bilgisayarlarını yedeklemek için de kullanılabilir.

DPM’nin sizin için iyi bir seçim olduğuna karar vermeden önce, yalnızca Windows Server 2012 veya 2016’da çalıştığını belirtmek gerekir. Ayrıca özel bir fiziksel sunucu veya sanal makine kullanmak isteyip istemediğinize de karar vermeniz gerekir. Her ikisinin de artıları ve eksileri vardır, bu nedenle kuruluşunuzun ihtiyaçlarını dikkate almak önemlidir.

DPM kullanmak, sadece biraz yazılım indirmek, birkaç düğmeyi tıklamak ve yazılımın işini yapmasını izlemek değildir.

Kurulum önkoşullarına sahip olduğunuzdan, her şeyin uyumlu olduğundan emin olmanız, bir SQL sunucusu ayarlamanız ve ardından DPM’yi ayarlamanız gerekir. Bu basit bir işlem olmadığından, Microsoft’un kendi kurulum talimatlarını okumanızı tavsiye ederim.

Paragon Software & Recovery

Yukarıdakilerin hepsinin avantajları ve dezavantajları olsa da, verilerinizi tamamen korumak söz konusu olduğunda, ihtiyacınız olan her şeyi kapsayan kullanımı kolay bir seçenek yoktur. Eğer aradığınız buysa,  Paragon Backup & Recovery göz önünde bulundurmaya değer. Paragon Microsoft tarafından geliştirilmemiştir, ancak belki de Windows 10’da kullanmak için en iyi yedekleme aracıdır.

Paragon Backup & Recovery, program ve güncellemelerden sonra virüs ve fidye yazılımı gibi daha endişe verici tehditlere karşı verilerinizi ve PC’nizi sıradan, sabit disk arızalarından ve sistem hatalarından koruyacaktır.

Paragon Backup & Recovery ile tek yapmanız gereken yazılımı indirip talimatları takip etmektir. Tek bir düğmeyi tıklatarak sabit sürücüleri, bölümleri ve klasörleri ve dosyaları yedekleyebilirsiniz.

Ancak daha da iyisi, işletim sisteminizin çalışmadığı durumlarda bile her şeyi kurtarmanıza izin veren tüm Windows sisteminizi yedekleyebilirsiniz. Windows sisteminizi yedeklemek için yapmanız gereken birkaç ekstra şey var, ancak yine de yapmak zor değil.

Yedekleme Yazılımını Microsoft’tan Toplama

Bence, klasörleri ve dosyaları yedeklemek isteyen ortalama bir kullanıcı için, ilk iki seçenek muhtemelen en iyisidir. Başka bir şey arıyorsanız, Paragon Backup & Recovery muhtemelen özel bir teknik beceri veya bilgi gerektirmediği için gitmenin yoludur.

Yazılımın ne yaptığını değil, neye ihtiyacınız olduğunu düşünün . Gerçekten yapmak istediğiniz tek şey aile fotoğraflarınızı ve ev faturaları e-tablolarınızı yedeklemek olduğunda yüz farklı özelliğe sahip bir sistem kurmanın pek bir anlamı yoktur.

Tüm yazılımlarda olduğu gibi , sizin için en iyisi tamamen özneldir. Kolayca ve hızlı bir şekilde neleri kullanabileceğinizi düşünün, çok az veya hiç eğitim gerektirmeyin ve bu muhtemelen sizin için en iyi seçenektir

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA