Uzak PC erişim yazılımı, dosyaları aktarmak, uzaktan teknik destek sağlamak ve başkalarıyla işbirliği yapmak amacıyla iki veya daha fazla cihazı uzaktan birbirine bağlar. Uzaktan erişim yazılımı genellikle birden fazla platformla (örneğin, PC, Mac, iOS, Android) uyumludur ve kullandığınız yazılım uygulamasına bağlı olarak yazılım yüklemesi veya web tabanlı bağlantılar aracılığıyla erişilebilir.

Yazılımın her cihazda yüklü olup olmadığına bakılmaksızın, çoğu uzak PC erişim yazılımı, çok faktörlü kimlik doğrulama, güvenli oturum kodları, kaba kuvvet koruması ve rol tabanlı güvenlik ayarları gibi güvenli erişim kısıtlamaları ile birlikte gelir. Bazı uygulamalar yalnızca zaten açık olan cihazlara erişmenize izin verirken, diğerleri uzaktan “uyandırır” ve etkin olmayan cihazlara bağlanır.

Uzak bir cihaza başarıyla eriştiğinizde, müşteri desteğini dağıtma, dosya aktarma ve cihazlar arasında sohbet etme olanağına sahip olursunuz. Bazı uzak PC erişim yazılımları, uzaktan yazdırma ve kayıt gibi diğer yararlı özelliklerle birlikte gelir.

UZAK PC ERİŞİM YAZILIMI ÖZELLİKLERİ

iUzak PC Erişim Yazilimi 2

11858 teknik destek

Uzak PC erişim yazılımınızı nasıl kullanmayı planladığınıza bağlı olarak, ister BT desteği ister uzaktan çalışma çözümü olarak olsun, bazı özellikler diğerlerinden daha önemlidir. Genel olarak, yine de, bu uzaktan erişim araçları ve özellikleri, herhangi bir uzaktan kumanda yazılımında oldukça arzu edilir:

 • Hızlı ve kullanışlı erişim seçenekleri (ör. web tarayıcı bağlantıları)
 • Her tür cihaza bağlanmak için platformlar arası erişim (Windows, Linux, Mac, Chrome OS, Raspberry Pi, iOS, Android, Windows Mobile, BlackBerry)
 • Diğer platformlar ve yazılımlarla entegrasyonlar (ör. Google Workspace, Jira, Zendesk)
 • Üst düzey güvenlik önlemleri (AES 256-bit şifreleme, kaba kuvvet koruması, ekran karartma, klavye kilitleme, HIPAA ve GDPR uyumluluğu )
 • Oturum planlama, kayıt, raporlama ve yönetim
 • Gruplandırmayı, kontrol değişimini ve toplu dağıtımı izleyin
 • İşbirliği ve iletişim araçları (sürükle ve bırak dosya aktarımı, yazılı sohbet, sesli, video, ek açıklamalar, beyaz tahtalar)
 • İş büyümesini desteklemek için ölçeklenebilirlik
 • Benzersiz müşteri deneyimleri için kişiselleştirilmiş markalaşma
 • Bilgili müşteri desteği ve diğer kaynaklar

Fiyatlandırma ve yazılımı karşılaştırırken, düşündüğünüz her özel planda bulunan özellikleri karşılaştırdığınızdan emin olun. Birçok uzaktan erişim yazılımı planı, çok temel özelliklere sahip olma eğiliminde olan daha düşük planlarla birlikte katmanlıdır.

UZAK PC ERİŞİM YAZILIMININ KULLANIM ALANLARI

İşletmeler, çeşitli nedenlerle uzaktan erişim yazılımı kullanır. En basit senaryo, uzaktaki veya seyahat eden çalışanları desteklemektir. Yazılımla, uzaktaki çalışanlar ofis masaüstü cihazlarına erişebilir, cihazlar arasında dosya aktarabilir ve iş arkadaşlarıyla işbirliği yapabilir. LAN’da uyandırma, oturum kaydı ve uzaktan yazdırma gibi özellikler özellikle uzaktan çalışanlar için faydalı olabilir.

BT departmanları ayrıca teknik destek, sorun giderme, toplu dağıtımlar ve dosya uygulaması için güvenli uzaktan erişim ve destek yazılımı kullanır. Teknik sorunları çözmek için çalışan ve müşteri cihazlarına uzaktan erişebilen bir BT teknisyenine sahip olmak işletmeniz için faydalı olabilir. Gruplama, platformlar arası erişim ve üst düzey güvenlik önlemleri gibi özellikler, bu tür erişim ve kontrol için dikkate alınması önemlidir. Pek çok uzak PC erişim yazılımı şirketi, özel olarak BT çözümleri için planlar sunsa da, bazı şirketler bu yetenekleri çok kullanıcılı uzaktan erişim planlarıyla paketliyor.

Uzak PC erişim yazılımı için başka bir uygun kullanım, istemci cihazlara erişimdir. Bu, eğitim demoları yürütmek, sınıflara veya grup projelerine ev sahipliği yapmak ve müşterilerle etkileşim kurmak için kullanışlıdır. Sürükle ve bırak dosya aktarımı, iletişim araçları ve kişiselleştirilmiş markalama, bu tür uzaktan erişim için özellikle uygun olabilir.

UZAKTAN PC ERİŞİM YAZILIMININ AVANTAJLARI

Uzak PC Erişim Yazilimi

İşletmeler, çeşitli nedenlerle uzaktan erişim yazılımı kullanır. En basit senaryo, uzaktaki veya seyahat eden çalışanları desteklemektir. Bu tür bir yazılımla, uzak çalışanlar ofis masaüstü bilgisayarlarına erişir, cihazlar arasında dosya aktarır ve iş arkadaşlarıyla işbirliği yapar. LAN’da uyandırma, oturum kaydı ve uzaktan yazdırma gibi özellikler özellikle uzaktan çalışanlar için faydalı olabilir.

BT departmanları ayrıca teknik destek, sorun giderme, toplu dağıtımlar ve dosya uygulaması için güvenli uzaktan erişim ve destek yazılımı kullanır. Teknik sorunları çözmek için çalışan ve müşteri cihazlarına uzaktan erişen bir BT teknisyenine sahip olmak işletmeniz için faydalı olur. Gruplandırma, platformlar arası erişim ve üst düzey güvenlik önlemleri gibi özelliklerin bu tür erişim ve kontrol için dikkate alınması önemlidir. Pek çok uzak PC erişim yazılımı şirketi, özel olarak BT çözümleri için planlar sunsa da, bazı şirketler bu yetenekleri çok kullanıcılı uzaktan erişim planlarıyla paketliyor.

Uzak PC erişim yazılımının bir başka kullanışlı kullanımı da müşterilerinizin cihazlarına erişmektir. Bu, eğitim demoları yürütmek, sınıflara veya grup projelerine ev sahipliği yapmak. Ayrıca genel olarak müşterilerle etkileşim kurmak için kullanışlıdır. Sürükle ve bırak dosya aktarımı, iletişim araçları ve kişiselleştirilmiş markalama, bu tür uzaktan erişim için özellikle uygundur.

UZAKTAN ERİŞİM DESTEĞİNİ SEÇME

Uzaktan erişim desteği çözümünüzü seçmek için bu genel adımları izleyin.

1. Kullanım durumunuzu tanımlayın.

Bu kategorideki birçok yazılım sağlayıcı, temel teknoloji iki hizmet arasında oldukça benzer olduğundan, uzaktan erişim ve BT destek çözümlerinin bir karışımını sunar. Her ikisine de ihtiyaç duyan şirketler için, hepsi bir arada sistemler için seçenek sıkıntısı yoktur. Ancak, bu kategorideki birçok müşteri kesinlikle uzaktan erişim çözümleri arıyor ve ihtiyaç duymadıkları özellikler için ödeme yapmadıklarından emin olmak isteyecekler.

2. Kullanıcılarınızı ve gözetimsiz cihazlarınızı belirleyin.

Bu kategori için fiyatlandırma büyük ölçüde kullanıcı ve uzak bilgisayar sayısı tarafından belirlendiğinden, erişmek ve desteklemek isteyeceğiniz kişi ve cihazların ayrıntılı bir envanterini almanız önemlidir. İncelediğimiz şirketlerin çoğu, işinizin büyümesi durumunda planınızı her iki öğeden daha fazla sayıda ayarlamanıza izin verecektir. Bununla birlikte, birçok şirket yalnızca sözleşmenizin ortasında küçülmenize izin vermeyecek yıllık abonelikler sunar.

3. Yıllık veya aylık bir dönem belirleyin.

COVID-19 kısıtlamaları ve ofislerin kapanmasıyla ilgili süregelen belirsizlik, birçok kuruluşu uzaktan çalışmayı desteklemek için kullandıkları araçlarda esnek kalmaya zorluyor. Şirketiniz gelecek yıl için uzak veya hibrit uzaktan kumanda planları yapmadıysa, aramanızı genellikle yıllık eşdeğerinden biraz daha yüksek fiyatlı aylık abonelik seçenekleri sunan şirketlerle sınırlamak isteyeceksiniz.

4. En iyi teklifi bulun.

İdeal kullanım durumunuzu, desteklemek istediğiniz kişi ve ekipmanı ve kabul eder. Taahhüt sürenizi belirledikten sonra, muhtemelen en iyi anlaşmaya göre satın almaya hazırsınız demektir. Bu, mutlaka en düşük aylık veya yıllık ücretli planı seçmek anlamına gelmese de, en değerli bulduğunuz özellik için en iyi fiyatı bulmak anlamına gelir. Tüm yapmak istediğiniz tek bir ofis bilgisayarına uzaktan erişimse, bu noktada en düşük fiyata alışveriş yapmak sizi ihtiyaçlarınız için en iyi anlaşmaya götürecektir.

METODOLOJİMİZ

En İyi Hizmetleri Bulma

Mevcut birkaç harika uzak PC erişim çözümü ile en iyi uygulamaları keşfetmek için derin bir dalış yapmak zorunda kaldık. Mevcut satıcı listemizden uzaktan destek yazılımı şirketlerinin adlarını derleyerek başladık. Ardından buna eklenecek diğer potansiyel işletmeleri araştırdık. Listemiz yaklaşık iki düzine uzak PC erişim yazılımı sağlayıcısından oluşuyordu. Oradan, her harika uzak PC erişim uygulamasının sahip olması gereken özelliklerin bir listesini oluşturduk.

En İyi Hizmetleri Seçmek

Bu kapsamlı listeden, en iyi seçimler olarak değerlendirmek üzere 15 uzak PC erişim seçeneğini belirledik.

 

 

 • AnyDesk,
 • Anyplace Control,
 • Bomgar,
 • ConnectWise Control,
 • GoToMyPC,
 • LogMeIn,
 • NoMachine,
 • Radmin,
 • Remote Utilities,
 • RemotePC,
 • ShowMyPC,
 • Splashtop,
 • TeamViewer,
 • VNC Connect
 • Zoho Yrd.

Her Hizmeti Araştırmak

Daha sonra, her uygulamayı araştırdık, sundukları hizmetleri ve özellikleri ve ayrıca fiyatlandırma yapılarını inceledik. Her programın işlevselliği, yazılımın genel kullanılabilirliği. Ayrıca her satıcının sunduğu destek kaynakları hakkında bilgi edinmek için her şirketin web sitesini ve ek çevrimiçi kaynakları inceledik. Ardından, nihai önerilerimizi belirlemeden önce müşteri hizmetlerinin kalitesini değerlendirmek için her şirketle iletişime geçtik.

Her Hizmeti Analiz Etmek

Her hizmeti araştırdıktan sonra, farklı kullanım durumlarında küçük işletmeler için hangi uzaktan erişim sağlayıcılarının en iyi olduğunu değerlendirmek için sonuçlarımızı analiz ettik. İşletmeniz için uzaktan bilgisayar erişim çözümlerini araştırırken, hangi uzaktan kumanda özelliklerinin sizin için gerekli olduğunu belirlemek için sürecin başında biraz zaman ayırın. Ardından hangi yazılım programlarının bu özellikleri desteklediğini belirleyin. Uzaktan erişim yazılımı fiyatları değişiklik gösterir. Bu nedenle kaç bilgisayara, kullanıcıya ve eşzamanlı oturuma ihtiyacınız olduğunu önceden bilmek için çözümler araştırırken son derece yardımcı olacaktır.

PC ERİŞİM YAZILIMI SSS’LERİ

Uzak masaüstü yazılımı neden yararlıdır?

Uzak masaüstü yazılımının birçok kullanımı vardır ve işiniz için çok faydalı olur. Uzaktan erişim yazılımının temel kullanımlarından biri, personelinizin evde veya dışarıdayken ofis bilgisayarlarına uzaktan erişmesidir. Bu, verimlilik için faydalıdır ve bazen büyük ölçüde saha dışı çalışanlara güvenen şirketler için gereklidir.

Uzaktan erişim ve destek yazılımının bir diğer büyük avantajı, BT departmanlarına çeşitli protokolleri çeşitli cihazlar arasında dağıtma ve yardım masalarına teknik sorunları gidermek. Ayrıca personel ve müşterilere yardımcı olma yeteneği sağlamasıdır. Bu kullanım, masaüstü güvenliğinizi, ekip verimliliğinizi ve müşteri memnuniyetini artırır.

Uzak masaüstü yazılımının en yaygın kullanımı nedir?

Uzak PC erişim yazılımı, ofis bilgisayarlarına uzaktan erişmesi gereken çalışanlar ve meslektaşları ve müşterileri için isteğe bağlı sorun çözümü sağlaması gereken teknik ekipler için yaygın olarak kullanır. Beceri seviyeleri değişiklik gösterir, bu nedenle yeteneklerine uyacak şekilde yazılımları seçmek önemlidir. Dosya aktarımı, ekran karartma ve klavye kilitleme gibi işlevler, uzak çalışanlar için harikadır ve monitör gruplandırması, toplu dağıtım ve kontrol değişimi, teknik destek ekipleri için yararlıdır.

Kim uzaktan erişim yazılımına ihtiyaç duyar?

Herhangi bir ekip uzaktan erişim yazılımından yararlanır. Ancak bazı ekipler buna büyük ölçüde güvenir. Örneğin, teknik ve BT departmanları, kullanıcıların cihazlarına bağlanmak için uzaktan erişim yazılımına ihtiyaç duyar. Onsuz, iş arkadaşlarına ve müşterilerine uzaktan teknik destek sağlayamazlardı.

Saha dışı personele ihtiyaç duyan şirketler de bir uzaktan erişim çözümüne ihtiyaç duyar. Uzaktan çalışanlar, bilgileri kaydetmek için fiziksel olarak ofise gitmek yerine, nerede olurlarsa olsunlar iş bilgisayarlarına erişir. Eğitimciler, benzer nedenlerle uzaktan erişim yazılımına ihtiyaç duyar. Uzaktan eğitim vermek ve öğrencilerle işbirliği yapmak için değerli bir araç olur.

En iyi ücretsiz uzaktan erişim yazılımı nedir?

Kullanışlı özelliklere sahip ücretsiz uzaktan erişim yazılımı seçenekleri olsa da, bunların çoğu kişisel, ticari olmayan kullanım içindir. Ücretsiz uzaktan erişim seçenekleri genellikle sınırlı araçlara ve güvenlik önlemlerine sahiptir. Ancak, bir aboneliğe paranız yetmiyorsa TeamViewer, UltraVNC ve Microsoft Remote Desktop’tan ücretsiz uzaktan erişim yazılım planlarını düşünebilirsiniz.