Ana Sayfa Mobil Ücretsiz Pil Değişim Programına Giren iPhone 6S Modelleri Nasıl Tespit Edilir?

Ücretsiz Pil Değişim Programına Giren iPhone 6S Modelleri Nasıl Tespit Edilir?

0
Paylaş

Akıllı telefon pazarında pil konusunda bu yıl giderek artmaya başlayan sorunlar, bazen geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyordu. Bu konuda bir çok firma aksiyon alarak, pil sorunlarını gidermek adına birçok program başlattı. Bu konudaki en büyük ve en ciddi adımı hiç şüphesiz, Note serisinin bu seneki versiyonu Note 7’nin üretimini sonlandırarak ve piyasadaki ürünlerini toplatarak, Güney Koreli teknoloji devi Samsung atmıştı.

Akıllı telefon pazarının en önemli liderlerinden biri olan Amerikalı teknoloji devi Apple ise pil sorunları konusunda geçtiğimiz gün önemli bir gelişmeyi açıklayarak, son zamanlarda pil konusunda kronik sorunlar baş gösteren bazı iPhone 6S modellerinin pillerini, pil değişimi programı kapsamında tamamen değiştireceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından milyonlarca Apple iPhone 6S kullanıcısı, ürününün bu pil değişimi programı kapsamına girip girmediği konusunda meraklı bir bekleyiş içerisine girdi. Biz de bu kapsamda, pil değişim programına giren iPhone 6S modelleri nasıl tespit edilir, sizler için derledik.

iPhone 6s’lerde bulunan pil sorununun tüm seride değil, yalnızca belirli zaman aralıklarında üretilen modellerde olduğu açıklanmıştı. 9to5Mac’de yeralan, ismi açıklanmayan bir Apple yetkilisinden alınan habere göre Apple, pil değişim programı kapsamına girecek olan iPhone 6S modellerini, seri numarasından tespit ediyor.

iPhone’unuzun Ayarlar → Genel → Hakkında bölümüne girdiğinizde cihazınızın seri numarasına ulaşabiliyorsunuz. Ürün seri numaranızın 4. ya da 5. hanesinde Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH veya QJ karakterlerinden biri var ise iPhone 6S’iniz, Apple pil değişim programına kapsamına giriyor demektir.

Global pazarda geçtiğimiz hafta başlayan pil değişim programının ülkemizde 5 Ocak’tan itibaren başlayacağı söyleniyor. Siz de iPhone 6S’inizin pil konusunda kronik sorunlara sahip olduğunu düşünüyorsanız ve ürün seri numaranızda, yukarıda belirtilen karakterlerden biri var ise ürününüzün pil değişimi hakkında Apple ile görüşmeniz gerekiyor demektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin