Ana Sayfa Haberler Ücretsiz E-posta Servisi Yandex Kurumsal

Ücretsiz E-posta Servisi Yandex Kurumsal

2
Paylaş

Çoğu ücretli mail servisleri bazen istediklerimize tam olarak yanıt vermez. Bunlardan en basiti koydukları mailbox kotasıdır. Günümüz interaktif kullanım yaygınlaştığı için artık dosya boyutları mail kotasını doldurmaktadır. Bunun için ya mail servis sağlayıcımızı değiştiririz ya da bir üst pakete geçeriz.

Bu yazımızda size daha basit ve çok kullanışlı olabileceğini düşündüğümüz ayrıca cebinizden tek bir kuruş çıkmayacak bir mail sunucu hizmeti olan Yandex kurumsaldan bahsedeceğiz.

Yandex kurumsal ornek@alanadiniz.com adresi gibi e-postalarınızı oluşturabileceğiniz yandex in tüm imkanları kullanabileceğiniz bir hizmettir. Bu hizmeti kullanmanız için öncelikle ismizi@yandex.com gibi bir mail hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemleri sırasıyla yapalım.

İlk olarak mail.yandex.com.tr adresine giriş yapalım. Burada yeni hesap oluştur diyip bir hesap oluşturalım.

y1

Üyeliği oluşturduktan sonra mail.yandex.com.tr oturum açalım.

y2

Oturum açıldıktan sonra sağ üst köşede profil resmi çıkacaktır. Bunu tıklayarak açılan menüde Kurumlar için Mail i tıklayalım. Eğer bu menüde görünmüyorsa kurum.yandex.com.tr adresi üzerinden de işlem yapabilirsiniz.

y3

Açılan yeni sayfada Yeni alan ekle linkini tıklayalım.

y4

Açılan sayfada alan ismimizin uzantısını yazalım. Ve Alan adı ekleyi tıklayalım.

y5

Açılan sayfa alan isminizi doğrulamak isteyecektir. İster sitenizin ana dizinine bir dosya ekleyerek isterseniz dns kaydı yaparak domainizi doğrulayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bu adımları tek tek yapmanız olacaktır.

y6

Sonrasında DNS sunucunuza bir MX kaydı oluşturmak olacak.

y7

Bu adımları tamamladıktan sonra Yönetim paneline gelip ilgili alan adınızı bulalım. Bunun hemen altında alan adınız aktifse Alan adı bağlandı uyarısını görürsünüz bunun hemen altında E-posta hesabı ekleye tıklayarak mail hesabı oluşturabilirsiniz

y8

 

E-posta haricinde mail grubu kurabilirsiniz ve bu mail grubuna oluşturduğunuz e-postaları tanımlayabilirsiniz.

Ayrıca her mail için yandex disk te otomatik olarak oluşturulacaktır. Kısacası Yandexin tüm özellikleri tanımladığınız her e-posta adresine tanımlanacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.