Ana Sayfa Rehber Twitter’da Zaman Akışı Ayarları ile Tweet’i Öne Çıkarma (Resimli Anlatım)

Twitter’da Zaman Akışı Ayarları ile Tweet’i Öne Çıkarma (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Son zamanların en eğlenceli ve en popüler ağı haline gelen Twitter, her gün gelen yeniliklerle de göz kamaştırmaktadır. Genel anlamıyla yeni nesle hitap eden Twitter‘da önemli bulunan Tweet‘lerin nasıl öne çıkarılacağı birçok Twitter kullanıcısı tarafından bilinmediği için oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır.

Twitter‘da bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp adres satırını temizliyoruz ve “www.twitter.com/signup” yazıp Enter‘a bastıktan sonra gelen sayfada Twitter hesabımızın Kullanıcı adı” ve “Şifre” bilgilerini girerek hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.

  • Hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra ekranın sağ üst tarafında yer alan profil resmimize tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

  • Açılan menü listesi içerisinde Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüler içerisinden Hesap” menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada orta kısımda yer alan “Zaman Akışı” yazısını göreceksiniz. Önce en iyi Tweetleri göster” seçeneğinin sol tarafındaki kutucuğu işaretlemeniz durumunda, en çok önemsediğiniz Tweet‘ler, zaman akışında ilk görünür olarak ayarlanacaktır.

  • Yaptığınız işlemlerin ve değişikliklerin kaydedilebilmesi için ekranın en alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıkladıktan sonra ayarlarınızı tamamlamış olacaksınız.

Artık Twitter‘da atılan Tweet‘ler içerisinden önemsemiş olduğunuz gönderiler, öncelikli olacak şekilde zaman akışı kısmında karşınıza çıkacak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin