Ana Sayfa Rehber Twitter’da Başkalarının Sizi Bulmasını Engelleme (Resimli Anlatım)

Twitter’da Başkalarının Sizi Bulmasını Engelleme (Resimli Anlatım)

0

Siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda Twitter’da Başkalarının Sizi bulmasını Engelleme” işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Kısa süre içerisinde sosyal medyanın en popüler ağlarından biri olarak, adından sıkça söz ettiren Twitter‘da birçok kullanıcının yaşamış olduğu sorunlardan bir tanesi de, istemediğimiz kişilerin Arama Çubuğunda” isim-soyisim bilgileri yazarak bizi bulup, takip isteği göndermesidir. Şayet gizliliğe önem veren bir kullanıcı iseniz ve Twitter hesabınızın varolduğundan kimsenin haberinin olmasını istemiyorsanız, bunu nasıl sağlayabileceğinizi sizlerle görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak boş bir internet sayfası açıyoruz, adres satırı kısmını temizleyerek “www.twitter.com/signup” yazıp Enter‘a bastıktan sonra gelen ekranda Kullanıcı adı” ve “Şifre” bilgilerimizi girerek, hesabımıza giriş yapıyoruz.

  • Daha sonrasında ekranın sağ üst tarafında yer alan Profil” resmimizin üzerine gelip tıklıyoruz.

  • Bir menü listesi açılacaktır. Açılan menüler içerisinden Ayarlar” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

  • Açılan sayfanın sol tarafında menüer gelecektir. Gelen menüler içerisinden Güvenlik ve Gizlilik” menüsüne tıklıyoruz.

  • Son adımımızda ise, sayfanın orta bölümünde Keşfedilebilirlik” yan başlığının karşısındaki Başkalarının beni e-posta adresimden bulmalarına izin ver” ve Başaklarının beni telefon numaramdan bulmalarına izin ver” seçeneklerinin sol tarafında bulunan kutucuklardaki check işaretlerini kaldırmanız ve bu seçenekleri iptal etmeniz durumunda, Twitter kullanan kişiler, sizi artık E-posta” adresiniz ve Telefon” numaranız ile Twitter‘da aradıklarında bulamayacaklar.

  • Bu değişikliklerin etkim olması için, ekranın en alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamanız durumunda yaptığımız ayarlar ve değişikler etkin olacak ve Arama Çubuğuna” kişisel bilgileriniz yazılıp arama yapıldığında profilinize ulaşım sağlanamayacaktır.

İyi gezintiler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA