Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Yeni Tip Özelliğini Herkese Açık Olarak Test Ediyor

Twitter Yeni Tip Özelliğini Herkese Açık Olarak Test Ediyor

0

Twitter’ın, içerik oluşturucuların ve etkileyicilerin, çiçekleriyle bağlantı kurmak ve aynı zamanda ondan para kazanmak için platformda kalmalarına yardımcı olacak birçok yol bulmaya çalıştığını gördük ve duyduk. Şimdi, yakında test etmeyi ve yayınlamayı planladıkları muhtemelen birçoklarından birinin ne olduğunu görüyoruz. Tip Jar, içeriğini beğendiğiniz içerik oluşturucuları doğrudan desteklemenize olanak tanıyan yeni bir özelliktir. Ayrıca bu içerik oluşturucuları, içerik üretme ve hayranlarının manevi ve mali desteğini alma konusunda daha fazla teşvik ediyor.

Twitter’da seçilen kullanıcılar artık bu pilot programın bir parçasıdır ve profil sayfasındaki takip düğmesinin yanında İpucu Kavanoz simgesini görürseniz hangi hesapların katıldığını görürsünüz. Ona dokunduğunuzda, kullanıcıya bahşiş vermek için kullanabileceğiniz ödeme hizmetlerinin veya platformlarının bir listesini göreceksiniz. İşlem, seçtiğiniz uygulamada Twitter üzerinden gerçekleştirilecektir. Piyasaya sürüldüğünde, mevcut hizmetler Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo’dur. Android uygulamalarının, sesli sohbet özelliği Spaces içinde gönderilen ipuçları da olabilir.

İçerik oluşturucuysanız ve bu test programı için seçilenlerden biriyseniz, mobil uygulamadaki Profil Düzenle düğmesine giderek İpucu Kavanozunu etkinleştirebilirsiniz. Menü listesinde İpucu Kavanozu öğesini bulana kadar aşağı kaydırın ve onu açın. Daha sonra bunu yukarıda belirtilen platformlara bağlayabilirsiniz. Elbette, zaten orada önceden kurulmuş hesaplarınız olması gerekecek ve istendiğinde bunları bağlamanız gerekecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter aylardır birkaç şey üzerinde çalışıyor, arada sırada neler olacağı konusunda bizimle dalga geçiyor. Yayıncıların ve içerik oluşturucuların Patreon’a benzer ancak doğrudan Twitter platformunda kullanabilecekleri bir abonelik modeli üzerinde çalıştıkları bildirildi. Tip Jar da daha önce bildirilmişti ve şimdi test grubu içerik oluşturucular, gazeteciler, uzmanlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla sınırlı görünse de bunu vahşi doğada görüyoruz.

Twitter’ı İngilizce kullananlar artık uygun hesaplara İpucu Kavanozu aracılığıyla ipucu gönderebilirler . Tüm para doğrudan içerik oluşturucuya gidiyor ve muhtemelen şimdilik, Twitter için herhangi bir kesinti olmayacak.

Tweetlerinizi korumaya alırsanız, insanlar sizi takip etmek istediğinde size onaylayabileceğiniz veya reddedebileceğiniz bir istek gönderilir. Tweetlerinizi korumaya almadan önce sizi takip etmeye başlamış hesaplar onları engellemediğiniz sürece korumalı Tweetlerinizi görüntüleyebilir ya da bunlarla etkileşim kurabilirler. Engelleme hakkında daha fazla bilgi alın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter’a kaydolduğunuzda, Tweetleriniz varsayılan olarak herkese açıktır, yani herkes Tweetlerinizi görüntüleyebilir ve onlarla etkileşim kurabilir. Tweetlerinizi korumaya almak isterseniz bunu hesap ayarlarınızda yapabilirsiniz. Tweetlerinizi korumaya alma hakkında daha fazla bilgi alın.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA