Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter’da Anket Yapma (Resimli Anlatım)

Twitter’da Anket Yapma (Resimli Anlatım)

807
0

Twitter kullanırken almak istediğiniz veya değerlendirilmesini istediğiniz ürün için Twitter’da anket oluşturabilir, değerlendirebilirsiniz.

Daha önce anket yapmak için 2-seçenek var iken artık “seçenek ekle” menüsü ile sayısını artırabilirsiniz.

Anket ekleme işlemini nasıl yapacağımıza gecelim. Twitter hesabınıza giriş yapalım ve “Durum” kısmında aşağıdaki resimde işaretlenmiş çizgiye tıklayınız. Açılan sekmede “anket ekleme”ye tıklayınız.

Twitter'da Anket

Yapmak istediğiniz ankete ait sorunuzu yazarak, seceneklerinizi yazınız. Eğer ikiden fazla secenek eklemek istiyosanız “seçenek ekle”ye tıklayarak seçenek ekleyebilirsiniz.

11858 teknik destek

Twitter'da Anket

Twitter’da anket oluşturmak için, anketinizi ve sorunuzu belirttikten sonra anket sürenizi belirleyiniz. Anketinizi ve sürenizi belirledikten sonra “Tweetle” butonuna tıklayarak anketinizi yayınlaya bilirsiniz.

Twitter'da Anket

Yayınladıktan sonra aşağıdaki gibi sayfanızda görünecektir.

Twitter'da Anket

Değerlendirme yapıldıkça sayfanızda resimdeki gibi değerlendirme sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Anketi, her konuda yapabilirsiniz.

Twitter'da Anket

 

Aktif bir Twitter varlığı olan herkes için anketler, takipçilerden geri bildirim almanın ve eldeki soruyla ilgili değerli bilgiler edinmenin eğlenceli ve ilgi çekici bir yoludur. Anketlerinin kullanımı doğası gereği her zaman ciddi olmak zorunda olmasa da, Twitter anketlerini kullanma hedefinizin veya stratejinizin önceden belirlenmesini sağlamak en iyisidir.

Twitter anketlerinin faydaları

Twitter anketlerinin kullanımı kolaydır ve kitle verilerini güvence altına almanıza yardımcı olur. Bu anketlerin basitliği, onlara daha fazla çalışmanın gerekli olduğu ve düşük yanıt oranlarının yaygın olduğu anketlerden, incelemelerden veya referanslardan geri bildirim almaya çalışmak gibi diğer yöntemlere göre bir avantaj sağlar.

Ayrıca, bir kişinin oy kullanma şekli paylaşılmadığından, katılımcılar istedikleri kadar dürüst olmakta özgürdür ve bu da genellikle daha güvenilir geri bildirim sağlar.

Twitter anketi nasıl oluşturulur

Tweet oluşturucuyu açın ve anket düğmesine tıklayın. Anket seçeneği seçiliyken, metninizi ve en fazla dört seçeneği girin. İnsanların içeriğinizi kolayca bulmasına ve retweet etmesine yardımcı olmak için #hashtag’leri kullanmayı unutmayın.

Birisi anketinizi retweetlediğinde, bir takipçinin zaman çizelgesinde görünecek ve markanız için farkındalık yayacakdır. Ayrıca diğer Twitter kullanıcıları anketinize doğrudan bir retweet üzerinden sorunsuz bir şekilde oy verir.

Twitter anketleri için en iyi uygulamalar

Twitter anketleri, kişiliğinizi çevrimiçi olarak vurgulamanın, hedef kitleniz hakkında bilgi toplamanın ve marka imajınızı daha da geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Anketlerinizden en iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için şunları unutmayın:

  • Katılım için bir bitiş tarihi belirleyin. Bu bir aciliyet duygusu yaratır ve size toplayıp değerlendirmeniz için belirli miktarda veri verir.
  • Kitleniz hakkında faydalı bilgiler toplayın. Müşterileriniz hakkında değerli bilgiler toplamanın yollarını arayın. Örneğin, en çok hangi ürünleri seviyorlar veya markanız hakkında özellikle neyi beğeniyorlar (ya da beğenmiyorlar)?
  • Hashtag’leri akıllıca kullanın. Markalı hashtag’ler ve genel etiketler, insanların anketlerinizi bulmasını kolaylaştırır. Ayrıca konuşmaları takip etmenizi kolaylaştırır.
  • Biraz eğlen. Bir Twitter anketi her zaman ciddi olmak zorunda değildir. Biraz eğlenin ve sektörünüzle ilgili sorularla kişiliğinizi sergileyin.
  • Eğrinin önünde kalın. Kitlenize güncel olduğunuzu göstermek için sektörünüzdeki trend haber hikayeleri ve kavramlar hakkında yorum yapmak için anketleri kullanın.