Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter 140 Karakter Sınırını Esnetiyor

Twitter 140 Karakter Sınırını Esnetiyor

0

Kurulduğu ilk günden bu yana kullanıcılarının mesajlarına 140 karakterlik bir sınırlama getiren Twitter, aradan geçen süre zarfında bu katı kuralı esnetmeye karar vermiş bulunuyor. Yazdığınız her harfi, @ işareti kullanarak verdiğiniz mentionları ve #hashtag’lerinizi sayan Twitter, yakın tarihte bu uygulamadan vazgeçmeyi planlıyor.

twit1401

Twitter, resmî olarak yaptığı açıklamayla birlikte 140 karakter sınırlamasının hangi durumlarda geçerli olacağıyla ilgili yeni bir düzenleme yapacağını duyurdu. Gelecek olan güncellemeyle birlikte herhangi bir kullanıcıya mention attığınızda, medya yüklediğinizde (GIF, fotoğraf, video veya anket gibi) 140 karakter sınırına takılmayacaksınız. Bu özel durumlarda kelime sayacı işlemeyecek ve kendinizi ifade etmek için çok daha fazla imkâna kavuşmuş olacaksınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

twit1402

Çoklu Mentionlar Artık Can Sıkıcı Değil

Şuanda Twitter üzerinden üç veya daha fazla kullanıcıyla aynı mention üzerinden yazıştığınızda kelime sınırı çok can sıkıcı olabiliyor. Mesaj yazmaya alan kalmadığı için kullanıcıların sıkıntı yaşadığını fark eden Twitter, bu konuyla ilgili de aksiyon alarak önemli bir değişikliğe imza atacak. Aynı mention’da yer alan kullanıcı isimlerinden yalnızca yazışmayı başlatan kullanıcı adı 140 karakterden düşülecek. Diğer kullanıcıların ismi yazılı olsa da 140 karakterlik sınırlamaya takılmayacak.

Tüm bu kurallar tweet alıntıladığınız zaman da geçerli olacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Söz konusu güncellemenin ne zaman işlerliğe başlayacağıyla ilgili net bir bilgi yok ama önümüzdeki birkaç ay içinde gelmesi yüksek ihtimal.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA