Ana Sayfa Haberler Türksat 4B Uydusu İle Neler Değişecek?

Türksat 4B Uydusu İle Neler Değişecek?

0

Son yıllarda teknoloji alanında oldukça önemli yatırımlar yapan ülkemiz geçtiğimiz günlerde Türksat 4A uydusunun ardından Türksat 4B uydusunu da yörüngeye yerleştirdi. Önümüzdeki aylarda testleri yapılacak uydunun 2015 sonlarına doğru tam kapasite ile kullanılacağı bilgisi veriliyor.

Türksat 4B Uydusunun biz kullanıcılara sağlayacağı en büyük kolaylıklardan birisi İnternet alanındaki faaliyetler olacak. Çeşitli internet servis sağlayıcılarından aldığımız internet hizmetimiz Türksat 4B sayesinde bizlere çok daha uygun fiyatlara mal olacak.

turksat4b

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aynı zamanda kullandığımız internetin hızı önemli derecede artacak. Bu sayede şimdi kullandığımız hizmetlere nazaran daha hızlı ve daha uygun fiyata internet kullanıyor olacağız. Bununla birlikte mobil operatörlerin sağladığı ve cep telefonlarımızdan internete girmemizi sağlayan mobil internet paketlerinin fiyatlarının düşeceği tahmin ediliyor.

Yakın bir süre önce tanıtımı yapılan 4,5G teknolojisinin de Türksat 4B ile kullanıma geçeceği belirtiliyor.

Türksat 4B nin internet alanının yanı sıra televizyon yayınlarında da önemli derece olumlu etkisi olacak. Özellikle canlı yayınların aktarım hızında ciddi bir iyileşme olacak. Mevcut sistemde canlı televizyon yayını izlerken görüntünün bizlere yansırken yaşanan gecikme süresi Türksat 4B ile minimuma inecek.

Türksat 4B uydusunun 50 derece doğu yörüngesinde teslim alınacağını ve 50 derecede işletilecek ilk Türk uydunun olacağının altını çizen yetkililer, uydunun Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayacağı belirtildi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

turksat4b1

Türk ve japon mühendislerin ortak projesiyle üretilen  ve yaklaşık 5 ton ağırlığa sahip Türksat 4B uydusunun ortalama manevra ömrünün ise 30 yıl olacağı belirtiliyor.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA