Ana Sayfa Haberler TP-LİNK TÜM SERİSİ MODEM KURULUMU (RESİMLİ)

TP-LİNK TÜM SERİSİ MODEM KURULUMU (RESİMLİ)

0
Paylaş

TPLİNK (TD-W8961ND, TD-W8961N, TD-W8151N, TD-W8951ND, TD-W8901N, TD-W8901G, TD-W8101G) MODEM KURULUMU için bilgisayarınızda web tarayıcıyı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome) açınız.

1

Açılan pencerede sizden cihaz arayüz Kullanıcı adı (admin ) ve Şifre (admin veya ttnet) istenecektir. Cihazın varsayılan değerleri, cihazın altındaki etikette yazmaktadır. Bilgileri girdikten sonra Tamam’a basınız. Arayüz ekranı giriş şifresi değiştirilmiş ise değiştirilen şifre girmelidir. Eğer şifre unutulmuş ise reset yapılarak fabrika ayarlarına alınmalıdır.

2

Oturum açıldığında karşınıza TP-LINK modem Arayüz Durum sayfası gelecektir. Bu sayfada modem IP adreslerini bağlantı durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

3

Kuruluma Başlamak için “Hızlı Kurulum” Menüsüne Tıklayınız. “Sihirbazı Çalıştır” tıklayınız.

4

Ardından açılan pencerede yapacağınız işlem adımlarını göreceksiniz. Hızlı Kurulum penceresinde İleri butona basınız.

5

Açılan ilk pencerede Saat Dilimi seçmemiz istenecek, saat dilimi GTM+02.00 seçerek ileri tıklayınız.

6

İnternet Bağlantı Tipi menüsünde PPPoE/PPPoA seçerek ileri tıklayınız.

7

Kullanıcı adı ve şifrenizi servis sağlayıcınızdan aldığınız gibi giriş yaparak ileri tıklayınız. Kullanıcı adı yazarken alan adı uzantısını doğru olarak eklemeyi unutmayınız. (Örnek: 2120000000@ttnet)

8

Wlan (Kablosuz Yapılandırma) ayarlarını yaparak kurulum işlemimizi bitirelim. Kablosuz ağ adını -“SSID”- değiştirebilirsiniz yada modemin fabrika çıkış adı kalabilir. Kablosuz ağ adını belirlerken arada boşluk koymayınız ve Türkçe karakter yazmayınız.

Doğrulama türünü her zaman tek bir tip seçiniz. WPA-PSK veya WPA2-PSK olarak seçinizi yapınız. Ön paylaşımlı anahtar kısmına şifrenizi belirleyerek ileriyi tıklayınız. Şifreniz en az 8 karakter en fazla 64 arası olmalı yine bu alanda boşluk ve Türkçe karakter kullanmayınız.

9

İleri Butonuna tıkladığınızda modem ayarları kayıt ettiği için 15-20 saniye kadar bir bekleme süresi olacaktır.

10

Modem kurulum işlemi bu şekilde tamamladıktan sonra bilgisayarınızda web tarayıcısı açarak internet bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz.

Hazırlayan: Mustafa KARADAVUT

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.