TP-Link’in Modem özelliklerimiz şu şekilde ;

Modem özelliklerine bir göz gezdirelim ;

  • indir 6
  • Hem bant genişliğine duyarlı işler hem de temel işler için ideal olan 300 Mbps kablosuz iletim hızı
  • Agile Config desteği ile Çevik Yapılandırmayı Destekler- Varsayılan yapılandırmaları kendi başlarına özelleştirmek için ISS’leri etkinleştirin.
  • Ebeveyn Kontrolü, bağlı cihazların internete ne zaman ve nasıl erişebileceğini yönetir
  • IPTV, IPTV akışını optimize etmek için IGMP Proxy / Snooping’i destekler
  • IPv6 ile uyumlu (İnternet Protokolü sürüm 6)
  • Konuk Ağı, ev ağını korurken misafirler için ayrı erişim sağlar

 

300 Mbps Kablosuz N Hızı – Hızlı İndirme Hızı
TP-Link’in TL-WR850N’si, IEEE 802.11b / g / n ile uyumlu yüksek hızlı bir çözümdür. 802.11n teknolojisine dayanan TL-WR850N, kullanıcılarına HDM, çevrimiçi oyun ve büyük dosya indirme gibi en zorlu ev ağı gereksinimlerinizi karşılayan 300 Mbps hızında kablosuz performans sunar.
Çevik Yapılandırma desteği (Agile Config)
Varsayılan yapılandırmaları gereksinimlerine göre özelleştirmek için WISP’leri etkinleştirin, son kullanıcılar cihazı sıfırladığında WISP’nin sorununu çözer.
CCA Teknolojisi – Kararlı Kablosuz Sinyalleri

Net Kanal Değerlendirmesi (CCA), net kanal seçimi özelliğini kullanarak kanal çatışmalarını otomatik olarak önler ve kablosuz bağlantı performansını büyük ölçüde artırarak, kanal bağlama avantajlarını tam olarak gerçekleştirir;

Modem menzil genişletici kurulumunuda gecicek olursak şu şekilde ;

11858 teknik destek

Ekran Alintisi

Modeme bağlandıktan sonra bir tarayıcıdan boş bir sayfa açıp tarayıcı cubuguna 192.168.0.1 yazarak entera basıyoruz cihaz arayüzünde yeni şifre ekranı gelicek oraya bi şifre yazıp başlayalım daha sonrasında gelişmiş menüsüne tıklıyoruz

Soldaki menüden işlem moduna tıkladıktan sonra sağdaki modlardan erişim noktasını şeçip kaydet butonuna tıklıyoruz gelen uyarıya evet diyip modemin yeniden başlamasını bekliyoruz cihaz yeniden başladıktan sonra tarayıcı cubuğuna 192.168.0.1 veya tplinkwifi.net yazarak aratıp daha once belirlediğimiz şifre ile oturum aç butonuna tıklıyoruz.

üstten hızlı kurulum sekmesine tıklıyoruz ve burdan modemimizin yani acces pointin wifi adı ve wifi şifresini belirledikten sonra sağ alttan ileri butonuna tıklıyoruz daha sonra kablolu bağlantı yaptıysanız kablolu bir bağlantı kullanıyorum seceneğini işaretleyiniz kablosuz olarak router cihazına bağlıysanız yeni bir kablosuz ayarlarını kullanarak başarılı bir şekilde router a yeniden bağlandım işaretleyiniz daha sonrasında kaydet butonuna tıklıyoruz ve cihaz yeniden başlıyor kurulum tamamlanmış olmakta bundan sonra yapmanız gereken herhangi bir işlem yer almamakta.