Ana Sayfa Destek TP-Link TD-W8961N Modem Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

TP-Link TD-W8961N Modem Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

0

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza TP-Link TD-W8961N modemlerde kablosuz ağ ayarlarının nasıl yapılabileceğini veya değiştirilebileceğini anlatacağız.

 

  • Öncelikle modem arayüzüne erişmek için bir bilgisayardan, akıllı telefondan veya tabletten modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlantı kurmamız gerekiyor.

 

  • Ardından herhangi bir internet tarayıcısı (Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari, vb.) açıyoruz ve adres satırına 168.1.1 modem IP adresini yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.

 

 

  • Sonrasında karşımıza gelen pencerede Kullanıcı Adı isteyen kısma admin, Şifre isteyen kısma admin yazıp Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

TP-Link TD-W8961N Modem Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

  • Karşımıza gelen sayfada üst kısımda bulunan menülerden sırasıyla Arabirim (veya Arayüz) Ayarları Kablosuz menülerine tıklıyoruz.

 

  • Modemin kablosuz ağ ayarlarını değiştirebileceğimiz sayfa açılacak. Sayfayı hafiften aşağı doğru kaydırdığımızda WPS Ayarları kısmında karşımıza çıkan SSID seçeneğinde yazan bilgiler bizim Kablosuz Ağ Adımızı temsil ediyor. Burada yazan bilgileri silip isteğinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

 

  • Hemen altında bulunun WPA2-PSK kısmında karşımıza çıkan Ön Paylaşımlı Anahtar seçeneği, bizim Kablosuz Güvenlik Şifremizi temsil ediyor. Yine aynı şekilde bu kısımdaki bilgileri silip isteğinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz. Son olarak değiştirdiğimiz bilgileri kaydetmek için sayfanın en altında bulunan KAYDET butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamdır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.