Ana Sayfa Destek TP-Link TD-W810G’ Modem Port Yönlendirme (Resimli Anlatım)

TP-Link TD-W810G’ Modem Port Yönlendirme (Resimli Anlatım)

2
 • Öncelikle modeme bağlı bir bilgisayardan bir internet tarayıcısı açıp, adres çubuğuna “168.1.1” yazdıktan sonra Enter‘a basıyoruz.

 • Modem arayüzüne giriş yapabilmek için ‘Kullanıcı Adı’ ve ‘Şifre’ isteyen bir sayfa açılacaktır. ‘Kullanıcı Adı’ kutucuğuna ‘admin’ ve Şifre’ kutucuğuna da ‘admin’ yazdıktan sonra ‘Giriş Yap’ butonuna tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada üst menüden sırasıyla, sayfa dili Türkçe ise,Gelişmiş Kurulum’ NAT’; sayfa dili İngilizce ise, Advanced Setup’ → ‘NAT’ menülerine tıklıyoruz.
 • ‘NAT’ ekranında altında ‘DMZ’ seçeneği vardır. Eğer farklı Yerel IP Adresleri kullanmıyor, sadece bir IP adresi ve tek cihaz kullanıyorsanız ‘DMZ’ seçeneğine tıklayıp, modemin ‘DMZ’ özelliğini ‘etkin’ yaptıktan sonra, port yönlendirme yapılacak cihazın IP adresini (Örn : 168.1.100) yazdıktan sonra ayarları kaydederek işlemi tamamalayabilirsiniz.
 • Ama farklı IP adresleri kullanıyorsanız ‘DMZ’ özelliğini kapalı durumda bırakmalısınız.
 • Yukarıdaki kısa bilgilendirmeden sonra, birden fazla IP adresi için modemde yönlerme yapılağı varsayımı ile ‘Sanal Sunucu’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 • ‘Sanal Sunucu’sayfası açılacaktır. Açılan sayfada Kural Dizini’ seçerek Uygulama’ adını belirleyiniz. Protokol’ seçiniz, açmak istediğiniz portu Başlangıç Portu’ ve Bitiş Portu’ kutucuklarına yazınız ve Yerel IP Adresi’ kısmına yönlendirme yapacağınız cihazın (dvrsunucu ) yerel IP adresini girerek Kaydet’ butonuna tıklayınız.
 • Bu işlemi, IP adresine yönlendireceğiniz her bir port için tekrarlayınız.

 • İşlem tamamlandığında, aynı saydaki listeye portlar eklenmiş olacak.
 • Port yönlendirme işlemi tamamlanmıştır. Açılan portlar etkin görünmüyorsa, yaptığınız ayarların etkin olması için modemi kapatıp açmanız gerekebilir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

 1. eksik bilgi !

  oradaki yerel ip adresini nasıl bulucaklar anlatsaydınız keşke arkadaşlar yerel ip adresi başlata gelip cmd yazıyorsunuz çıkan isyah ekrana ipconfig yazıp enter diyorsunuz aşağıda 192.168.1 li bir şeyler çıkcak 192.168.1.1 sizin zaten arayüze girdiğiniz adres diğer 192.168.1.101 veya 2,3,89 gibi farklı rakamda atanmış olan adrese bakıcaksınız o sizin yerel ip adresiniz oluyor.Ayrıca tam bir bağlantı sağlanmaz Protokol seçeniği hem tcp hemde udp olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.