TL-WA850RE V4 WiFi Menzil Genişletici Kurulumu

TL-WA850RE V4 WiFi Menzil Genişletici Kurulum işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.Öncelikle cihazınızı elektrik prizine bağlayalım ve ışıklarının yanmasını bekleyelim.

Cep telefonu, tablet yada bilgisayarınızdan TL-WA850RE V4 WiFi Menzil Genişleticinizin kablosuz ağ ismini bularak bağlantısını sağlayalım wifi ile. İlk kurulum sırasında wifi için sizlerden parola istemeyecektir.

Arayüz sayfasına giriş için cep telefonu, tablet yada bilgisayarınızdan bir internet tarayıcısı açarak sayfanın adres satırına tıklayıp şu şekilde yazalım.

192.168.0.254

11858 teknik destek

İlk kurulum olacağından dolayı sizden yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Türkçe karakter içermeyen bir şifre kullanmanız gerekir. Örneğin; admin  şeklinde yapabilirsiniz. giriş sırasında kullanıcı adı ve şifre ister ise daha önceden oluşturmuş olduğunuz bilgiler ile giriş yapabilirsiniz. Giriş sağlayamamanız halinde TL-WA850RE V4 WiFi Menzil Genişleticiniz prize takılı ve açık konumdayken reset çukuruna 5-10 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemini sağlayabilirsiniz.

1 2

Çevrenizdeki kablosuz ağ isimlerini bulacaktır.

2 2

Kablosuz sinyalini artırmak istediğiniz kablosuz ağ ismini seçelim ve alt seçenekte açılan Host şifre bölümüne kablosuz ağınızın şifresini yazalım.3 2

İleri diyelim.

4 2

Gelen ekranda kablosuz ağ adını aynı şekilde kullanmak isterseniz değişmeden devam edelim. Farklı görünmesini isterseniz kablosuz ağ adını değiştirebilirsiniz.

Sonraki diyelim.

5 2

Kaydet diyelim.

6 2

Yukarıda görüldüğü gibi ilerlemenin dolmasını bekleyin. Ardından cihazının yeniden başlayacaktır. Rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

 

TP-Link TL-WA850RE 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici Özellikleri

 
3G/4G Desteği Yok
Access Point Özelliği Var
Anten Sayısı Yok
Router Özelliği Yok

 

İlişkili Bağlantı: TP-Link WA850RE Özellikleri ve Kurulumu