Tivibu Aile Şifresi Belirleme

Tivibu Aile Şifresi Belirleme

698
0
PAYLAŞ

Kullanıcı, ister “Seç İzle”, ister “Kirala İzle” farkı olmaksızın tüm +13 video içeriklerinin ya da fragmanlarının izlenebilmesi veya engellenebilmesi için “Aile Şifresi” belirleyebilir. Aile Şifresi‘ni, Ana Menü → Ayarlar → Şifre Değiştirme başlıkları altından kurabilir ya da değiştirilebilirsiniz.

Kullanıcının “Aile Şifresi” belirlemesi halinde, video kiralamalarında içerik +13 ise Aile Şifresi, değilse Kiralama Şifresi sorulacaktır. Kullanıcının Aile Şifresi’ni unutması halinde çağrı merkezini arayarak şifresinin sıfırlaması gerekir.

Kullanıcı “Aile Şifresi”ni kapatmak için Ayarlar menüsünde Şifre Değiştirme → Aile Şifresini Kapat başlığını seçmelidir.

Aile sifresi 1

Aile Şifre Belirleme Adımları

Aile Şifresi için, Ana Menü → Ayarlar → Şifre Değiştirme başlıklarından ulaştığımız Şifre Belirleme ekranına 4 haneli bir rakamdan oluşan ve sizin belirlediğiniz şifrenizi yazabilirsiniz. Cihazınız sizden doğrulama amacıyla şifrenizi bir kez daha yazmanızı isteyecektir. Doğrulama işlemi başarılı olursa şifreniz aktif hale gelecektir.

1- Ayarlar menüsünde Şifre Değiştirme → Aile Şifresi Değiştirme başlığını seçiniz.

2- Aile şifreniz olmasını istediğiniz 4 haneli bir rakamdan oluşan şifrenizi giriniz.

3- Yeni belirlediğiniz aile şifrenizi tekrar girerek işleminizi onaylayınız. İşlem sonucunda aile şifrenizin değiştirildiğini gösteren bir uyarı ekranı karşınıza gelecektir.

Bu değişiklikten sonra aile şifresi gerektiren kanallarda ve işlemlerde bu şifreyi kullanabilirsiniz.

Şifreyi kapatmak için Ayarlar menüsünde Şifre Değiştirme → Aile Şifresini Kapat başlığını seçebilirsiniz.

Aile sifresi 2

Aile Şifresi Değiştirme Adımları

Mevcut aile şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1- Ayarlar menüsünde Şifre Değiştirme → Aile Şifresi Değiştirme seçeneğine giriniz.

2- Mevcut aile şifrenizi giriniz.

3- Kumandanızın üstündeki numerik tuşları kullanarak yeni aile şifrenizi giriniz.

4- Yeni belirlediğiniz aile şifrenizi tekrar girerek işleminizi onaylayınız. Aile şifrenizin değiştirildiğini gösteren bir uyarı ekranı karşınıza gelecektir.

Bu değişiklikten sonra aile şifresi gerektiren kanallarda ve işlemlerde bu şifreyi kullanabilirsiniz. Şifreyi kapatmak için Ayarlar menüsünde Şifre Değiştirme → Aile Şifresini Kapat başlığını seçebilirsiniz.

Aile sifresi 3

11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK