Ana Sayfa Haberler Tiktok Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır

Tiktok Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır

0

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok özellikle pandemi sürecinde gösterdiği üye kazanımı ile oldukça yüksek sayıda kullanım kitlesine ulaşmayı başardı. Öyle ki sosyal medya devleri arasında Twitter ve Facebook’u çoktan geride bırakan şirket, kısa süre içerisinde Instagram’ın en büyük rakibi haline geldi. Dünyamızda hali hazırda ABD ile Çin devletleri arasındaki üstü kapatılmaya çalışılan soğuk savaş sürecine de farklı bir boyut kazandıran TikTok, kimilerine göre ABD’li sosyal medya devi Facebook ve iştiraklerine rakip olması amacıyla geliştirildi.

TikTok’un son dönemde parlayan yıldızının sebeplerini araştırdığımızda, bu ivmeye en büyük katkıyı şirketin tüketicilere sunduğu Kazan&Kazan politikasıdır diyebiliriz. Kullanıcıların gerekli kriterleri gerçekleştirmesi halinde hem keyifli zaman geçirip hemde gelir elde bildiği bir platform olan TikTok pazar payını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Her büyüyen operasyon gibi, TikTok platformunda da kullanıcı sayısının artması ile birlikte çeşitli sebeplerle şikayet ve geri bildirim oranları da aynı orantıda yükseliyor. Kullanıcıların dönem dönem uygulama üzerinden çalışmayan bir servisi bildirmek için kullandığı TikTok geri bildirim ekranları bazen de ‘tehdit, şantaj,taciz ve zorbalık’ adı altında sınıflandırılabilen davranışların bildirimi hakkında da kullanılabiliyor. Bizler de bu manada TikTok uygulamasında Sorun Bildirimi işlemi nasıl yapılır konusunu sizler için derledik.

 

İşlemlerimize TikTok uygulamamızı açarak başlıyoruz. Uygulama giriş ekranında sağ altta bulunan Ben butonuna basıyoruz.

Sonrasında açılan ekranlarda bulunan ‘…’ menüsünü tuşluyoruz ve ana menüye erişiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir sonraki ekranda ise Bir Problemi Rapor Et menüsünü tuşluyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha sonra açılan Geri bildirim ve yardım alanında bulunan Mesaj işaretini tuşlayarak sorun bildirimi yapabileceğimiz alana erişiyoruz.

Bize geri bildirimlerinizi bildirin‘ butonuna bastığımızda problemimizi hem yazılı hemde görsel olarak yazılı olarak iletebileceğimiz alana giriyoruz.

İlgili problem detaylarını iletmemizin ardından Rapor Et butonuna basarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA