Ana Sayfa Sosyal Medya TikTok açılmıyor, çözümleri nelerdir?

TikTok açılmıyor, çözümleri nelerdir?

0
tiktok uygulama hatası

TikTok düzgün çalışmıyorsa, düzeltmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Uygulamanın hiç açılmaması, sık sık çökmesi veya video oynatamaması fark etmeksizin TikTok’un çalışmamasını düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

TikTok uygulama önbelleğini temizle

TikTok uygulamanız çalışmıyorsa, muhtemelen bozuk önbellek verilerinden kaynaklanan bir sorundur. Fark ettiyseniz, TikTok uygulamanız, başlattığınızda bazı videoları çevrimdışı oynatır. Sihir değil. Önbellek, uygulamanın daha hızlı çalışmasını ve verimli çalışmasını sağlamak için bazı verileri geçici olarak saklar. TikTok’unuz kötü çalışıyorsa, önbelleğe alınmış verileri temizlemek sorunu gidermeye yardımcı olabilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Uygulama çekmecenizden Ayarlar uygulamasını başlatın , ardından Uygulamalar ve Bildirimler’e tıklayın.
  • Ardından, tüm uygulamaları görüntülemek için seçeneğe tıklayın. Genellikle “Uygulama bilgisi”, “Uygulamaları Yönet” veya “Tüm uygulamaları gör”.
  • Telefonunuzdaki uygulamaların listesini görüntüledikten sonra TikTok’u bulun ve açın.
  • TikTok uygulaması bilgi sayfasında Depolama ve önbellek’e dokunun .
  • Son olarak, önbelleğe alınmış verileri silmek için Önbelleği temizle’ye basın. Şimdi geri düğmesine basın Durmaya zorla tıklayın. Bundan sonra, sorunu çözüp çözmediğini görmek için TikTok uygulamasını yeniden başlatın veya aşağıda başka bir çözüm deneyin.

tiktok açılmıyor

Telefonu yeniden başlat

TikTok uygulamasının önbelleğini temizlemek hiçbir şey yapmıyorsa, telefonunuzu yeniden başlatmanın zamanı gelmiştir.

Belki de sorun bir yazılım hatasından kaynaklanıyordu veya belki de CPU çok dolu. Telefonunuzu yeniden başlatmak, çalışan tüm işlemleri kapatır ve hafızayı yeniler ve çoğu durumda yapılması 2 dakikadan az sürer.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Telefonunuzu yeniden başlatmak için, telefonunuzdaki Güç düğmesini bulun ve güç seçeneklerini görene kadar uzun basın. Telefonunuzu yeniden başlatmak için menüden Yeniden Başlat’a tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayrıca, çoğu Android telefonda güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Videoları kusursuz bir şekilde oynatıp oynatamayacağınızı görmek için telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra TikTok’u kullanmayı deneyin.

TikTok uygulamasını güncelleyin

Uygulamanın güncel olmayan sürümünü çalıştırıyorsanız, TikTok videolarınızın keyfini çıkaramayabilirsiniz. Google Play Store’daki diğer uygulamalar gibi, TikTok da genellikle hataları düzeltmek ve yeni özellikler sunmak için güncellemeler sunar. Bu nedenle, TikTok’unuz iyi çalışmıyorsa, en son güncellemede düzeltilen bir hata olabilir. TikTok’u güncellemek için telefonunuzda Google Play Store’u ziyaret edin.

İnternet ağınızı kontrol edin

Çoğu zaman TikTok, kullanıcıların bu komik performanslarını size göstermek için istikrarlı bir internet bağlantısı gerektirir. Ağınız dalgalanıyorsa veya kapsama alanı dışındaysanız, son güncellemeleri göremezsiniz.

Etkin bir internet bağlantınız olup olmadığını kontrol etmek için Chrome/Safari tarayıcınızla bir web sayfası açmayı deneyebilirsiniz. Alternatif olarak, telefonunuzun şebekeden ne kadar veri çektiğini görmek için internet hızınızı test edebilirsiniz. İnternet hızı çok iyi değilse, TikTok’u tekrar kullanmadan önce başka bir Wifi ağına bağlanmayı deneyebilir veya birkaç dakika bekleyebilirsiniz.

TikTok uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin

Olumlu yanıt almadan yukarıdaki tüm çözümleri denediniz mi? Yeniden başlatmanın zamanı geldi. Telefonunuzdaki diğer uygulamalar mükemmel çalışıyorsa ancak TikTok işbirliği yapmıyorsa bu uygulamanın hatalı olduğu anlamına gelir.

Play Store’dan TikTok uygulamasını daha önce yüklemediyseniz, belki de APK dosyasını bir arkadaşınızın telefonundan aktardıysanız, telefonunuzda TikTok’un keyfini çıkarırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun ışığında, TikTok uygulamasını doğrudan Play Store’dan kaldırıp yeniden yüklemenizi öneririz.

TikTok ülkemizde kısıtlı mı?

TikTok son zamanlarda bazı ülkelerde yasaklandı. Bu nedenle, TikTok’un yasaklandığı veya kısıtlandığı bir ülkede yaşıyorsanız, uygulamayı amaçlandığı gibi kullanamazsınız.

Ayrıca TikTok’un kendisinde de yaşlara göre bazı kısıtlamalar var. 13 yaşından küçük kullanıcılar içerik oluşturamaz veya içerik hakkında yorum yapamaz. 13-15 yaş arası çocukların hesabı varsayılan olarak gizli olarak ayarlanmıştır.

Yani sadece takipçileri içeriklerine yorum yapabilir ve kullanıcıların onlarla düet yapmasına izin verilmez. Dolayısıyla, bu kategorilere girerseniz TikTok’u istendiği gibi kullanamayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA