Ana Sayfa Destek Telegram Kanalları Nasıl Kullanılır?

Telegram Kanalları Nasıl Kullanılır?

0

Telegram‘ın kanalları, sözde sosyal medya işlevi gördüklerinden, diğer mesajlaşma uygulamalarındaki gruplardan oldukça farklıdır. Telegram kanalları, gruplardan oldukça farklıdır, çünkü ikincisi yalnızca 200.000 üyeye sahip olabilir, ancak kanallar çok daha büyük bir kitleye yayın yapılmasına izin verir. Kullanıcıların seçtikleri herhangi bir yayın veya ilgi alanıyla ilgili güncel bilgileri almalarına yardımcı olur ve size düzenli güncellemeler sunar. Sizin için en iyisini bulmak biraz zaman alabilir ve işte burada biz devreye giriyoruz.

Telegram, kullanıcıların her biri 1.5 GB’a kadar sınırsız sayıda dosya paylaşmasına izin verdiği için oldukça benzersiz bir uygulamadır. Bu, kullanıcıların ve kanalların medyayı paylaşmalarına ve mesajları birbirleri arasında kolayca yayınlamalarına yardımcı olur.

Ayrıca genel ve özel olmak üzere iki tür kanal vardır. Herkese açık kanallar herkes tarafından görülebilirken özel kanallar yalnızca davetle kullanılabilir. İşte kendiniz için en iyi kanalları nasıl bulacağınız ve onlara nasıl katılacağınız.

Telegram kanalları nasıl bulunur

Telegram, farklı ilgi alanlarına yayılmış çeşitli kanallara sahiptir. En iyi kanalları bulmak için Telegram kanalı web sitesine gidebilirsiniz . Burada tercihinize göre en popüler ve en iyi Telegram kanallarından bazılarını bulabilirsiniz. Ancak, belirli bir şey arıyorsanız, benzer bir ilgi alanına sahip özel bir kanal aramak iyi olabilir. Bu belirli kanalları bulmanıza yardımcı olabilecek bir Telegram kanal dizini web sitesi de bulunmaktadır. Kullanıcılar bu dizini Telegram oyunları, kripto ve film kanallarını aramak için de kullanabilir.

1. Telegram uygulamasını açın ve arama simgesine dokunun.

2. Abone olmak istediğiniz kanalı yazın ve tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3. Kanala abone olmak için KATIL düğmesine dokunun.

4. Not- Sen isteyebilirsiniz kapatmak Eğer sabit bildirimleri istemiyorsanız kanalı. MUTE nerede seçenek doğru JOIN seçenek olması için kullanılır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kanal nasıl oluşturulur

Kullanıcılar ayrıca ailelerini, arkadaşlarını ve hatta iş arkadaşlarını davet etmek için herkese açık veya özel bir kanal oluşturabilirler.

1. Telegram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki kurşun kalem simgesine basın.

2. Yeni Kanal’ı seçin.

3. Kanal adı, açıklama ve resim ekleyin.

4. Genel Kanal veya Özel Kanal arasında seçim yapın.

5. Herkese açık bir kanal oluştururken, herkese açık bir bağlantı (benzersiz) bulmanız gerekecek, özel kanal ise size bir davet bağlantısı verecektir.

6. Artık kanala eklemek için yeni üyeler seçebilirsiniz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA