Ana Sayfa Haberler Telegram Desteği Kesilen Android Sürümleri

Telegram Desteği Kesilen Android Sürümleri

0

Mobil veri üzerinden anlık mesajlaşma ve dosya paylaşımı yapmayı sağlayan uygulamaların dünya genelindeki kullanım oranı her geçen gün biraz daha artıyor.

Bu alandaki en popüler uygulamalar hangileridir? dersek, ilk sıralara koyabileceğimiz uygulamalar olarak WhatsApp Messenger ve Telegram‘ı gösterebiliriz. Anlık mesajlaşma uygulamaları alanının lideri olan WhatsApp Messenger‘ın en büyük rakibi Telegram, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kullanıcıların konforunu arttırmak adına uygulama üzerinde değişikliklere gideceği ve bu değişiklikleri sağlayacak güncellemelerin bazı Android sürümleri için geçerli olmayacağını açıkladı.

Alanındaki en büyük rakibi olan WhatsApp Messenger‘ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, desteği kesilecek olan Android işletim sistemleri açıklamasına benzer bir duyuruda bulunan Telegram, ay sonu itibariyle oldukça eski denilebilecek Android sürümlerine desteğini kestiğini açıkladı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Rakibi WhatsApp‘ın, bant genişliği daraltma ve yeni alanlar oluşturma politikasına benzer bir politika takip edeceği görülen Telegram, bugün itibariyle Android 2.2 ile Android 3.0 arasındaki işletim sistemlerinden desteğini çekti. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanan tüketicilerin, Telegram uygulamasını kullanabilmek adına minimum olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich platformuna sahip olmaları gerekiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünya genelinde Android işletim sistemi kullanıcıları sayısı baz alındığında Android 2.2 ile Android 3.0 arasındaki işletim sistemine sahip telefon kullanıcı oranı yaklaşık olarak %1.4. Bu oran, rakam ile ifade edildiğinde 19.6 milyon kullanıcı sayısına tekabül ediyor. Yani Telegram‘ın bugün itibariyle desteğini kesmesiyle birlikte yaklaşık olarak 19.6 milyon kullanıcı artık bu uygulamaya erişemeyecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uygulama geliştiricilerinin işini kolaylaştırmak ve artan bant genişliğinin önüne geçebilmek adına atılan bu adımın Telegram‘ın genel kullanıcı sayısı üzerindeki etkisi ise ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak, diyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA