Ana Sayfa Sosyal Medya Telefondan Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telefondan Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

0

Telefondan Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Önemli anlarımızı paylaştığımız Instagram, artık hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru… Ancak bazı sebeplerden dolayı Instagram hesabımızı kapatmak isteyebiliriz. Bu durumda, telefondan instagram hesap silme işlemlerinin nasıl yapıldığını bilmek gerekiyor. Aslında Instagram hesap silme işlemleri sanıldığı kadar zor değil. Birkaç basit yöntem kullanarak hesabımızı kalıcı olarak silebiliriz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatilir?

Telefonda instagram hesap silme işlemleri ‘kalıcı’ ve ‘geçici’ silme işlemleri olarak ikiye ayırılıyor. Kalıcı hesap silme işlemleri sonucunda, Instagram hesabında daha önce paylaşılmış olan tüm medya öğeleri, bir daha geri getirilemeyecek şekilde silinmekte. Bu nedenle, hesap kapatma işlemlerine başlamadan evvel bu hususa dikkat edilmeli.

Instagram hesap dondurma işlemi, aslında hesabın geçici olarak kapatılması olarak da adlandırılmakta. Bu işlem sonucunda, hesabınız tekrar aktif hale getirilene kadar gizli bir konuma alınıyor. Yani Instagram üzerinden hiç kimse, sizin hesabınıza ilişkin bir veriye ulaşamamakta. Bu tür geçici kapatma işlemleri ile hesap adeta kalıcı bir şekilde kapanmış hale geliyor. Ayrıca, geçici olarak kapatılmış hesabı basit bir giriş işlemi ile tekrar aktif etmek de mümkün. Telefondan instagram hesap silme işlemini geçici olarak yaptığınızda hiçbir medya öğenize zarar gelmiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram hesabınızı geçici olarak silmek için instagram.com sitesine, tarayıcı üzerinden girmeniz gerekiyor. Yani uygulama üzerinden silme işlemlerini yapmak mümkün değil. Tarayıcıdan, hesaba giriş yapılarak sağ yukarıdaki simgeye tıklanmalı. Bu bölümden de ‘profili düzenle’ sekmesi seçilmeli. Açılan yeni menünün en altına inilerek hesabın geçici olarak kapatılması komutu verilmeli.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu aşamada, Instagram tarafından basit birkaç soru sorulabilir. Bu sorular genellikle uygulamaya yönelik istatistiki verileri elde etmek adına size yöneltilmekte. Son aşamada, hesabınızı geçici olarak kapatmak için şifre girmeniz gerekiyor. Bu yöntem ile geçici olarak hem İphone instagram hesap silme işlemi hem de Android cihazlarda silme işlemi yapabilirsiniz.

Kalıcı Olarak Telefondan Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızdaki tüm medya öğelerini ortadan kaldırarak kalıcı bir kapatma işlemine ihtiyaç duyuyorsanız, geçici kapatma işlemlerine benzer birtakım işlemler yapmanız gerekiyor. Öncelikle, yine herhangi bir tarayıcı üzerinden Instagram hesabına giriş yapmalısınız. Telefondan Instagram hesap silme işlemi için, telefon üzerinden tarayıcıyı açabilirsiniz. Aynı şekilde Instagram resmi internet sitesine girerek, tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmalısınız.

İsterseniz profil işlemleri ile hiç uğraşmadan basit bir link üzerinden hesap silme kısmına ulaşabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybetmeden hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Aşağıdaki linki tarayıcınıza yapıştırarak silme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Buraya  tıklayalım.

Linke giriş yaptığınızda, hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir soru ile karşılaşırsınız. Soruyu cevapladıktan sonra sizden şifre girmeniz isteniyor. Hesabın şifresini doğru girerek en alttaki silme butonunu tıklamalısınız. Bu işlemden sonra telefondan instagram hesap silme işlemi kalıcı bir şekilde tamamlanıyor. Bundan hesabınızı tekrar açmanız da pek mümkün olmuyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA