Ana Sayfa Haberler Teknosa’nın Yeni Akıllı Telefonu ‘Teknosa Preo P3 Tanıtıldı’

Teknosa’nın Yeni Akıllı Telefonu ‘Teknosa Preo P3 Tanıtıldı’

1
Teknosa’nın Yeni Akıllı Telefonu ‘Teknosa Preo P3 Tanıtıldı’

Ülkemizin en büyük teknoloji mağazaları zincirine sahip olan ‘Teknosa’, birkaç yıl önce kendi markasıyla giriş yaptığı akıllı telefon pazarındaki ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, mobil operatör şirketini de kurarak ülkemizde uygulanan cep telefonu taksit yasağını ‘TeknosaCell’ abonelerine kontratlı telefon satışı gerçekleştirerek delen şirket, sektördeki markası olan ‘Preo’ ailesine yeni bir üye daha ekledi.

‘Giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alan ‘Teknosa Preo P3’, akıllı telefonlar ile tanışmak isteyen kullanıcıları hedef alıyor. ‘1280×720 piksel’ ‘HD’ çözünürlüğe sahip, ‘5 inç’ büyüklükte ‘IPS LCD’ ekrana sahip olan ürünün ‘işlemci yonga seti’ ise ‘Mediatek’ ailesinin giriş seviyesi işlemcilerinden, ‘1.3GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Mediatek MT6737’ işlemci ve ‘Mali T720MP2’ grafik çipinden oluşuyor. Bu işlemci yonga setini ‘2GB RAM’ ile destekleyen şirket, ürünün ‘dahili depolama kapasitesini’ ise ‘16GB’ olarak belirlemiş. Ayrıca bu hafıza istenildiği takdirde ‘mikro sd kart’ yardımıyla ‘128GB’a kadar genişletilebiliyor. Üründeki işletim sisteminin kullandığı alan çıkarıldığında, kullanıcılara yaklaşık 10GB’lık depolama alanı kaldığını düşünürsek, hafıza genişletme seçenekleri, tercih edilebilir çözüm yollarından biri olacak gibi gözüküyor.

Teknosa’nın Yeni Akıllı Telefonu ‘Teknosa Preo P3 Tanıtıldı’
HD’ çözünürlükte video kaydı yapabilen, ‘5MP’ çözünürlüklü ‘selfie kamerasına’ sahip olan ürünün arka kameraları ise ‘Full HD’ video kaydı yapabiliyor. ‘8MP’ ve ‘2MP’ çözünürlüğe sahip olan ürün arka kameralarından yüksek çözünürlüklü olan ‘görüntü kaydı’ yapabiliyorken, ‘2MP’ çözünürlüklü kamera ise çekilen görüntüye ‘derinlik algısı eklemek’ için kullanılıyor. Ürün her ne kadar ‘giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alıyor olsa da, sahip olduğu özellikler ‘Preo’ serisinin teknolojinin trendlerini yakından takip ettiğini gösteriyor. Olumsuz aydınlatma koşullarına karşın 1 adet ‘led flaş’ ile güçlendirilmiş olan ürün arka kameraları üzerinde ayrıca ‘otomatik odaklama’ ve ‘HDR’ sensörler yer alıyor.Tek parça malzemeden üretilmiş mat bir kasa tasarımına sahip olan üründe ‘2300MAH’ kapasiteye sahip ‘Li-Pro’ pil bulunuyor. Kutusundan, ‘Preo’ kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış ‘Android Marshmallow 6.0’ platformu ile çıkan ürünün yumuşak karnı olarak gösterilebilecek tek noktası işletim sistemidir, diyebiliriz. Günümüzde bir çok marka ‘giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alan ürünlere bile ‘Android Nougat’ opsiyonu tanısa da, ‘Teknosa’nın ‘Preo P3’te performans odaklı bir çalışma sistemi hedeflediğinden ‘Android Marshmallow 6.0’ı tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Bağlanılabilirlik özellikleri olarak ‘Wireless 802.11 b/g/n’ ve ‘Bluetooth 4.0’ kablosuz bağlantı çiplerine sahip olan üründe aynı zamanda dahili ‘CAT4’ modem yer alıyor. ‘4.5G’ teknolojisine bu modem sayesinde tam uyumlu olan ürün, mobil veride ‘4.5G’ bağlantısı üzerinden saniyede ‘150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede ‘50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

‘Teknosa’ mağazaları üzerinden geçtiğimiz günlerde 799₺ fiyat etiketiyle satışa sunulan ürünün teknik speksleriyle biraz hayal kırıklığı yarattığını söyleyebiliriz. ‘Teknosa Preo’ ailesinin her geçen gün biraz daha gelişmesini beklerken, kendini tekrar eden bir ürüne yalnızca ikinci arka kamerayı ekleyip tasarım değişikliği ile sahaya sürmek ne kadar başarılı sonuçlar doğuracak bunu hep birlikte yıl sonu rakamlarında göreceğiz. Ancak ürünün piyasaya 799₺’den giriş yaptığını ve ‘Teknosa’nın bu ürünü ‘TeknosaCell’ abonelerine temlikli şekilde, oldukça uygun bir fiyat bareminden sunacağı ihtimalini de düşünürsek, ürünün bundan önceki ‘Preo’ serilerinin satış adetleri altında kalmayacağını öngörebiliriz.

Teknosa Preo ailesinin en yeni üyesi Teknosa Preo P3’ü daha detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Ekran Özellikleri 294 ppi değerine sahip, 1280×720 piksel HD çözünürlüklü, 5.0 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
   
İşlemci Yonga Seti Mediatek MT6737 + Mali T720MP2
Dahili Depolama 16GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 128GB’a Kadar
RAM 2GB
Kamera (Ön) HD video kaydı yapabilen 5MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
  Bir adet flaş ile desteklenmiş 8MP+2MP çözünürlüklü iki adet arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Preo Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Marshmallow 6.0 platformu
Pil Özellikleri 2300 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Siyah
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.