Ana Sayfa Destek Steam’de Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam’de Oyun Nasıl İade Edilir?

0

Steam pek çok konuda olduğu gibi müşteri memnuniyeti konusunda da elde ettiği başarıyı gözler önüne seriyor. İnsanların oyun marketinde en çok karşılaştığı talihsizliklerden biri de hayal kırıklığı. Oyun marketlerinin gün geçtikçe daha da fazla büyümesiyle beraber pek çok farklı tür oyunlarla karşılaşıyoruz. Her oyun her kitleye hitap etmediği gibi bazıları da büyük bir umuda kapılarak oyunu satın alıp hayal kırıklığına uğrayabiliyorlar. Bu konuda Steam, izlediği iade politikası ile oyuncular arasında köprü kurup insanların memnuniyetini kazanmaya devam ediyor.

Steam, kullanıcıların memnuniyetini baz alarak oluşturduğu adaletli iade politikası ile kullanıcıların oyunları belirli bir süreye kadar test etmelerine olanak sağlıyor. Steam, iade politikasında iki basit şey istiyor: Oyunu son 14 gün içinde satın almış olmanız, ve oyunu 2 saatten az oynamış olmanız gerekiyor. Bu iki gereksinimin yanında bir de oyunu neden iade etmek istediğinize dair yeterli bir metin yazmanız gerekmekte. 

Eğer bu sistemi pek çok kez suistimal ederseniz Valve sizi tespit edip sistemden çıkarabileceğini açıkça belirtiyor. Bu sebepten ötürü sürekli olarak oyun satın alıp iade etmezseniz bu sistemi problemsiz kullanmaya devam edebilirsiniz. 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Steam’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

  1. Sağ üstte bulunan hesap adınıza tıklayın ve Hesap Detayları’na gidin.
  2. Satın alma geçmişini görüntüle yazısına tıklayın.
  3. İade etmek istediğiniz oyunu seçin.
  4. Bir iade talebinde bulunmak istiyorum butonuna tıklayın.
  5. İade yöntemini seçin.
  6. Bu bölüm önemli, oyunu neden iade etmek istediğinizi açıklayan bir metin girmeniz gerekiyor.
  7. Son olarak iade talebinizin işleme alındığını belirten bir e-posta alacaksınız.

Valve ayrıca herhangi bir indirim başlamadan önce alınan oyunları iade edip oyunu indirimli fiyattan satın alabileceğinizi not ediyor. Örneğin; 160₺’lik bir oyun satın aldıysanız ve ertesi gün indirimde fiyatı 80₺’ye düştüyse Steam, oyunu iade etmenize ve indirimli fiyattan yararlanmanıza imkan sağlıyor.

İadeden gelecek olan paranızı, oyunu satın aldığınız karta veya Steam cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Steam’in iade politikasını daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Eğer gereksinimleri problemsiz karşılıyorsanız 48 saat içerisinde paranız hesabınıza iade edilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA