Ana Sayfa Multimedya Spotify, En Yeni Müzikler ve Podcast’ler için What’s New Feed’i Getiriyor

Spotify, En Yeni Müzikler ve Podcast’ler için What’s New Feed’i Getiriyor

0

Çalışırken, ders çalışırken, okurken veya sadece dinlenirken muhtemelen Spotify’ınız müzik ve podcast’ler çalıyor olsa da, orada çok fazla yeni içerik varken yeni çıkanların izini kaybetmek çok kolay. Artık müzik ve podcast yayın devi, kullanıcıların en azından sizin takip ettiklerinizin yeni müzik yayınlarını ve yeni podcast bölümlerini takip etmelerini kolaylaştıracak.

Spotify’ın bu ufak lakin kıymetli yenilikleri, aslına bakarsak kullananların toplumsal medya kullanımını da pozitif tarafta etkileyecek. Spotify’ın kullanıcılarla yapmış olduğu ankete nazaran müzik keşfinin %40’lık kısmı, toplumsal platformlar vasıtasıyla gerçekleşiyor. Doğrusu toplumsal medya, Spotify kullanıcıları için ziyadesiyle kıymet taşıyor. Hasebiyle şirket, bu tecrübesi güzelleştirecek her türlü yenilik üstünde çalışıyor.

Mobil uygulamada yapılan bir güncelleme, takip ettiğiniz sanatçıların ve şovların tüm yeni yayınlarını tek bir yerde görebilmeniz için yeni bir Yenilikler beslemesi görecektir.

Spotify, her gün kütüphanelerine yüklenen 50.000 saatten fazla içerik olduğunu söylüyor. Vay be, içinden geçmesi gereken bir sürü şarkı ve podcast var. Eh, muhtemelen tüm bu binlerce saatin üstesinden gelmeyeceksiniz ama yine de yeniliklere ayak uydurmak zor. Gerçek zamanlı olarak güncelleyecekleri bu Yenilikler beslemesi , platformda takip ettiğiniz tüm sanatçıların yeni sürümleri ve abone olduğunuz podcast’lerin yeni bölümleriyle doldurulacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Güncelleme yayınlandığında, kullanıcılar Spotify mobil uygulamasında Ana Sayfa sekmesinin üst kısmında bulunan yeni bir zil simgesi görecekler. Feed’i son ziyaretinizden bu yana yeni içerik olup olmadığını size bildiren mavi bir nokta olacaktır.

Müzik dinleme ekranına 3-8 saniye ortasında devam eden ve daima başa dönen görüntü klip döngüleri ekleyen Canvas özelliği, bugüne dek sırf Instagram öykülerinde paylaşılabiliyordu. Sadece Spotify, bugünden itibaren kullanıcılarının Canvas’ları Snapchat kıssalarında de paylaşmalarına olanak sağlayacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu yeni bölümde ayrıca yeni müzik yayınlarını veya yeni podcast’leri sıralayabilmeniz ve her ikisini de sıralamak yerine sizin için kolaylaştıracak bölümleri gösterebilmeniz için filtreler de olacak. Umarım daha sonra, özellikle çok sayıda sanatçı ve şovu takip ediyorsanız, daha kolay sıralama için daha fazla filtre eklerler.

Ancak, Yenilikler özet akışındaki içeriğinizin biraz seyrek göründüğünü veya yeni bir şey görmeden önce günler veya haftalar olduğunu fark ederseniz, bunun nedeni yeterince takip etmemeniz olabilir. Spotify, insanları daha fazla sanatçı ve podcast’i takip etmeye teşvik ediyor. Sanatçıya gidin ve sayfaları gösterin ve Takip Et düğmesine tıklayın, böylece yeni şeyler yayınladıklarında, onu yepyeni Yenilikler akışında göreceksiniz.

Yenilikler, hem Android hem de iOS cihazlarda dünya genelindeki tüm kullanıcılar için geçerli olacaktır. Önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek, bu yüzden henüz Spotify uygulamanızda göremiyorsanız henüz panik yapmayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA