Ana Sayfa Sosyal Medya Sosyal Medyada Video Kullanmanın 7 İnovatif Yolu

Sosyal Medyada Video Kullanmanın 7 İnovatif Yolu

0

Sosyal medya stratejiniz video içerik ile dijital pazarlamayı içeriyor mu? İçermiyorsa, işletmeniz en kısa sürede video içerik ile işe başlamalıdır! Videolar içerikler hızla artıyor; ortalama bir kişi her gün 100-dakikasını online video izleyerek geçiriyor. İnsanlar ayrıca en sevdikleri markalardan daha fazla video içeriği arıyor. İnsanların % 66‘sı, bir ürün hakkında bir şeyler okumak yerine, bir video izlemeyi tercih ettiklerini söylüyor.

Sosyal medya kullanıcılarının video içeriği daha çok sevdiğini, dakikalarca ve belki saatlerce zaman alan videoları izlediğini biliyoruz. Peki, küçük işletmenizin sosyal medya için videolar oluşturmaya başlaması gerçekten buna değer mi? Kesinlikle! Pazarlamacıların % 88‘i, video içerik yoluyla pazarlamanın pozitif yatırım getirisi sağladığını söylüyor.

“Küçük işletmem için video oluşturmak çok zor ve zaman alıcı!” diye düşünüyorsanız, birkaç yıl önceki imkânlara göre haklı olabilirsiniz, ama işler değişti! Artık internette bol miktarda bulabileceğiniz çok güzel, kullanıma hazır video şablonlarıyla 3-dakika veya daha kısa sürede kolayca çarpıcı videolar oluşturabilirsiniz. Binlerce fotoğrafa ve videoya erişimin yanı sıra, yazı tiplerini ve renklerini özelleştirmesi oldukça kolay olan ve küçük işletmelerin sosyal medya hesaplarını anında yükseltecek videolar yayınlamak (paylaşmak) hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Peki, ne tür videolar oluşturmalısınız? İşte, küçük işletmelerin sosyal medyada video içerik kullanması için 7-kreatif yol:

1- Müşteri Memnuniyeti Videoları Paylaşın

Müşterilerinizi videolarınıza dahil edin! İşletmenizden (satın) aldığı üründen / hizmetten memnun kalan birkaç müşterinizden, sosyal hesaplarınızda paylaşmak üzere, işletmenizi neden sevdikleri hakkında, referans ve memnuniyetlerini de içeren, kısa bir video hazırlamalarını ve göndermelerini isteyin.

2- Tatil Günlerini Kutlayan Videolar Yayınlayın

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tatilleri kim sevmez ki! Yaklaşan tatil günlerini ve özel günleri (dini – milli bayramlar vs.) tespit edin ve bugünlere özel kutlama videoları hazırlayın ve paylaşın.

3- Kendinizi ve İşletmenizi Tanıtan Videolar Paylaşın

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Belli aralıklarla sosyal medyada kendinizi yeniden tanıtmak harika bir fikirdir; fakat kendiniz hakkında uzun bir yazı yazmak, müşterileriniz için pek ilgi çekici değildir. Sosyal medya hesaplarınız yakın zamanda büyüdüyse ve henüz kendinizi yeni takipçilerinizle tanıtmadıysanız, hakkınızda daha fazla ve detaylı bilgi vermek için bir video oluşturun! Bu sadece oluşturması kolay bir video olmakla kalmayacak, bu video aynı zamanda kişiliğinizi, bir fotoğrafın yapabileceğinden daha fazla gösterecek.

4- Motive Edici “Pazartesi” Videoları Paylaşın

Bildiğiniz üzere, motive edici ve ilham veren alıntılar sosyal medyada çok popülerdir. O halde neden bu tür alıntılar içeren bir video hazırlayıp paylaşmıyorsunuz? Motive edici ve ilham veren alıntıları – sözleri internette kolayca bulabilirsiniz (alıntıladığınız sözünün ya da yazının –orijinal– yazarını uygun bir şekilde belirtmeyi unutmayın!).

5- Soru – Cevap (Q&A) Videoları Paylaşın

Videoların ilgi çekici, içten – samimi ve hayatın içinden olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle müşterilerinize, siz ve işletmeniz hakkında merak ettiği konularda soru sormaları ve ardından tüm soruları yanıtlamak için vlog tarzı bir video oluşturma fikrini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bu tür bir sosyal medya videosunu, müşterilerinizin her zaman kolayca erişebilmeleri için, Instagram Story Highlights‘a kaydetmek harika olur.

6- Yaklaşan Etkinliklerinizin Reklamını Yapın

Tarihi yaklaşan online toplantı, online eğitim veya bir etkinlik mi var? Takipçilerinize, bilmesi gereken her şeyi bir videoda anlatın! Etkinliğe, eğitime, toplantıya vs. katılarak kazanacakları değer ve ayrıca etkinliğin nerede ve ne zaman gerçekleşeceğini ve takipçilerinizin nasıl katılabileceklerini veya kaydolabileceklerini videoda anlattığınızdan emin olun.

7- GIF Tarzı Videolar Paylaşın

Henüz bir video içeriğiniz yok mu? GIF tarzı bir video oluşturmak için favori videolarınızdan veya resimlerinizden – fotoğraflarınızdan birkaçını derleyin! Videonun daha dinamik görünmesine yardımcı olmak için eğlenceli müzikler, renkli pop-up’lar ve ilginç yazı tipleri ekleyin. Çok fazla fotoğrafınız yoksa endişelenmeyin, internet ortamında arama motorları ile görsel aramalarda birçok resim ve fotoğraf bulabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA