Ana Sayfa Sosyal Medya Sosyal Medya Analizi Kılavuzu

Sosyal Medya Analizi Kılavuzu

0

Bir kullanıcı olarak, yayınınızda her gezindiğinizde muhtemelen düzinelerce video veya hareketli gönderi göreceksiniz. Peki bu, işletmeniz için ne anlama geliyor?

İlk olarak, ürününüzün veya hizmetinizin videolarını düzenli olarak paylaşmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kendi videolarınızı paylaşmadığınız zamanlarda, sayfanızı takip eden veya beğenenlerin dikkatini çekmek için animasyonlu veya video tabanlı yayınlar kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak işinizi gerçekten bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, Facebook Live’ı kullanmaya başlamalısınız.

21. Yüzyılda Pazarlama

İnsanların Facebook Live hakkında takdir ettiği şeylerden biri özgünlük duygusu. Çoğu canlı video için düzenleme hileleri veya kaygan prodüksiyon değerleri yoktur ve insanların sevdiği şey budur. İnsanların yaptıkları işte iyi olması veya batırdıklarında komik olmaları gereken canlı televizyon günlerine geri dönüyor.

Bu, işleriyle gerçekten gurur duyan herkesin Facebook Live videosuna erişebileceği anlamına gelir. Hemen yayına başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir akıllı telefon, iyi aydınlatma, nispeten sessiz bir alan ve iyi bir internet bağlantısıdır. En küçük şirket bile dışarı çıkıp birkaç dakika telefonuna konuşabilir. Bunu tutarlı bir şekilde yaparak ve yayın sırasında izleyicilerinizle konuşarak, Facebook algoritmasına içeriğinizi sayfanızı takip edenlere daha agresif bir şekilde tanıtmasını söyleyen gönderilerinizle etkileşimi artırmak mümkündür.

Facebook Live’ın hediyesi yayınınızla bitmiyor. Film çekmeyi bırakır bırakmaz Facebook, videoyu canlıdan takipçilerinizin her an izleyebileceği kaydedilmiş bir videoya dönüştürür.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

İçerik Fikirleri

Diğer birçok içerik biçiminin aksine, şirketlerin canlı video için ilgi çekici fikirler üretmesi zor olabilir. Kamera önüne geçip aklınızda bir hedefiniz yoksa ve ne söyleyeceğinizle ilgili genel bir fikriniz yoksa, takipçilerinizin izlemeye devam etme olasılığı düşüktür, bu da videonun istatistiklerine zarar verebilir ve Facebook’un tanıtım yapmamasına neden olabilir.  Neyse ki, çoğu işletmenin düzenli olarak ilgi çekici canlı video içeriği oluşturmak için kullanabileceği birkaç harika konu var.

  • İçeriden Bakış, Ne tür bir işiniz olursa olsun, müşterileriniz işe yaraması için ne yapılması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister. Bu ister ofisteki bir güne perde arkasından bakmak, ister üretim hattında yürümek anlamına gelse de, benzersiz görüntüleri yakalamak için bolca fırsat vardır.
  • Soruları Yanıtlayın, Sektörünüz ne olursa olsun, düzenli sorular alırsınız. Facebook Live oturumunuzu, en sık sorulan sorulardan bazılarını ilk önce yanıtlamanın bir yolu olarak kullanın. Ardından e-posta listenize veya çevrimiçi topluluğunuza, yanıtlanmasını istedikleri sorular için bir istek gönderin ve birkaç Facebook Live oturumunda bir seferde birkaçını yanıtlayın.
  • Promosyonlar, Yaklaşan bir etkinliğiniz, özel veya lansmanınız varsa, Facebook Live ilgi oluşturmak için mükemmel bir yoldur. İnsanlara gelecekleri biraz gösterin veya onlara heyecanlı bir sözlü önizleme yapın.

Eylem çağrısı

Facebook etkileşimi iyi olsa da, işinize bir şekilde fayda sağlamıyorsa, yalnızca insanların videonuzu izlemesi yeterli değildir. İnsanları bir huniye taşımak için Facebook Live’dan kazandığınız ilgiyi kullanın. Bunu başarmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır:

  • Bir blog gönderisinde bir konuyu daha ayrıntılı olarak açıklamayı ve videonun yorumlarında ve açıklamasında gönderiye bir bağlantı sağlamayı teklif edin.
  • Sınırlı bir süre için geçerli olan bir ürün veya hizmet için bir kupon kodu sağlayın. Kodu kullanmalarını kolaylaştırmak için satış sayfasına bağlantı verdiğinizden emin olun.
  • Bunun gibi daha fazla ücretsiz içerik isterlerse e-posta listenize kaydolabileceklerini belirtin. Yine, bunu kolayca yapabilmeleri için bir bağlantı sağlayın.
  • Facebook Live konusuna uygun ücretsiz bir basılabilir dosya oluşturun ve sonunda onu açıklayın ve bir bağlantı sağlayın. Bunu bir e-posta listesi oluşturucu olarak kullandığınızdan emin olun.

Facebook Live, çoğu işletmenin sandığından çok daha büyük bir potansiyele sahiptir. Teknolojiyi erken benimseyenlerden biri olarak, hedef demografinizin daha büyük bir yüzdesine ulaşma ve erişiminizi önemli ölçüde artırma potansiyeline sahip olursunuz. Facebook Live’ı pazarlama stratejinize uygulayabileceğiniz bazı yolları düşünün ve bugün yayın yapmaya başlayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA