Ana Sayfa İnceleme Sony’nin Akıllı Saati: Smart Watch 3 Özellikleri ve Fiyatı

Sony’nin Akıllı Saati: Smart Watch 3 Özellikleri ve Fiyatı

1
Paylaş

Geçtiğimiz yıllarda, ürettiği akıllı saatlerinde kendi işletim sistemini kullanan Japon teknoloji devi Sony‘nin, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni akıllı saati Sony Smart Watch 3‘de Android Wear işletim sistemini tercih etmesi herkesi şaşırttı. Şaşırtıcı olduğu kadar çoğu otoriteye göre oldukça yerinde olan bu değişiklik sayesinde teknoloji seveler şimdiye kadarki en güçlü, en eksiksiz ve en şarjı kolay akıllı saatlerden birine kavuşmuş oldu.

Sony Smart Watch 3 2

Android Wear işletim sistemi kullanan saatlerin bir çoğunun gerek arayüz, gerekse işlevsellik bakımından birbirine benzedikleri su götürmez bir gerçek. Ancak Sony, Android Wear işletim sistemi kullanan yeni akıllı saati Sony Smart Wear 3‘de bu benzerliklerden kendini sıyırabilmek için farkındalık yaratacak bir kaç değişiklik eklemiş. Mesela tüm akıllı saatler kendilerine has ya da az kullanılan kablolar ile şarj oluyorken, Sony Smart Wear 3‘de mikro usb kablosuyla şarj kolaylığı bulunuyor ve bu pil tam dolu tek şarj ile 25 gün arasında oldukça iyi bir kullanım oranı sunuyor.

Sony Smart Watch 3 3

320×320 çözünürlüğe sahip 1.6 inç ekran bulunan üründe aynı zamanda entegre GPS çipi de yer alıyor. Dahili GPS çipi, saate bir çok uygulamada konum bulma konusunda diğer akıllı saatlere göre daha kesin bilgi verme özelliği katıyor. Ürünün işlemci yonga seti 4 çekirdekli bir işlemciden oluşuyor ve bu işlemciyi 512MB‘lık bir RAM destekliyor. Dahili depolama kapasitesi 4GB olan Sony Smart Wear 3‘ün üzerinde aynı zamanda 1 adet IR (kızılötesi) portu yer alıyor. Ürün bu port üzerinden bir çok cihazı kumanda edebiliyor.

Sony Smart Watch 3 4

Metal&plastik bir malzemeden oluşan bir kasaya ve kauçuk kordona sahip olan ürün istenildiği takdirde kauçuk kordondan ve kendisini saran kasadan ayrılabiliyor. İlerleyen zamanlarda farklı aksesuarlarla birleşmeyi sağlayacağı düşünülen bu özellik saate ayrı bir opsiyon kazandırıyor.

Sony Smart Watch 3 5

Piyasadaki diğer Android işletim sistemli saatlere göre biraz iyi daha durumda olan Sony Smart Watch 3‘ün lansman fiyatı 300$ olarak açıklandı. Bu fiyatın Avrupa Pazar şartları ve ülkemizdeki vergi oranlarıyla revize edildikten sonra ülkemizde 1100TL seviyelerinden satışa sunulması bekleniyor.

Sony Smart Watch 3 6 Sony Smart Watch 3 7

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.