Ana Sayfa Haberler Snapchat’e Rakip mi Geliyor?

Snapchat’e Rakip mi Geliyor?

0
Paylaş

2011 yılının Eylül ayında kullanılmaya başlanan Snapchat, anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Belirli bir kullanıcı adına sahip kişiler, bu kullanıcı adları ile birbirlerini takip edebilirler ve birbirlerine görüntü, video ve mesaj gönderebilirler. Kısıtlı bir paylaşım zamanı olan programda, ayrıca herkesin birbirinin paylaştığı görüntü veya videoyu görebilecekleri alan da mevcut. Bu sayede sosyal medya kullanıcısı olan herkesin neredeyse üyeliğinin bulunduğu bir uygulama daha hayatımıza girmiş oldu.

Snapchat hem AppStore’da hem de Google Play Store’da bulunduğu için telefon ayrımı olmadan kolayca indirilebiliyor. Fakat Snapchat’deki yeni güncellemeler, belirli bir güncellemeye erişemeyen telefonlarda kullanılamıyor. Örneğin; yüz değiştirme, efekt koyma gibi uygulamalar; Iphone 4s, Galaxy S4 Mini gibi telefonlarda çalışmıyor.

snapchatrakip1

Herkesin paylaşılan görüntü ve videoları görebileceği ortak alanda paylaşılan her şey 24 saati doldurduğu vakitte telefonlardan siliniyor. Ayrıca paylaşılmak istenilen görüntünün 1 ile 10 saniye arasında değişebilen sürelerde ekranda kalması da sağlanabiliyor. Snapchat logosunun hayalet olmasının temel sebebi de paylaşılan her şeyin bir süre sonra silinip yok olacak olmasıdır. Mesajlaşma kısmında da uygulamadan çıkıldığı takdirde, önceki hiçbir mesaj tekrar görüntülenememektedir.

Snapchat’in Yeni Rakibi Kim Olacak?

Aslında çoğu kişinin kullandığı ama herkesin bildiği bir uygulama olan Facebook’tan bahsediyoruz. Facebook, geniş kitlelere yayıldığı günden beri; neredeyse her insanın kendinden bir şekilde faydalanmasını sağladı. Gerek kişiler ve markalar reklamlarını burada sundu, gerek çok eskiden tanışan fakat izlerini kaybeden kişiler birbirlerini buldu ve gerekse bu platforma binlere oyunlar oynandı, mesajlaşmalar ve görüntü sohbetler yapıldı.

snapchatrakip2

 

Şimdi yeni bir güncelleme sürecine giren Facebook, yaptığı açıklamada Londra merkezli bir ekip ile çalıştığını belirterek, yeni güncellemeyi kısa bir süre sonra kullanıcı ile buluşturacağının sinyallerini verdi. Snapchat’te başlayan ve bir akım haline gelen yüz değiştirme efektlerinin, Facebook versiyonları da çok yakın zamanda adını duyuracak. Tek başına da kullanılabilecek olan yeni uygulama Snapchat’e rakip olarak geleceğini düşündürdü.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.