Ana Sayfa Haberler Smart Tv’ye Ne Kadar İhtiyacımız var?

Smart Tv’ye Ne Kadar İhtiyacımız var?

0

Bunu çok daha iyi anlamak için öncelikle Smart TV ile ilgili tüm bilgilere hâkim olmak gerekir. Öncelikle Smart TV’nin ne olduğu konusunda hem fikir olup, daha sonra ise “Smart TV’ye Ne Kadar ihtiyacımız var?” sorusunu kendimize sorabiliriz.

LCD, LED, OLED ve Plazma değişik ya da özgün olan bir televizyon teknolojisi olmayan Smart TV, televizyonun cihazı üzerinde mevcut olan işletim sistemi ile daha fazla özelliklerin ortaya çıkmasına ve kullanılmasına fırsat veren bir sistemdir.

Kısacası Smart TV, televizyon aracılığı ile internete bağlanılabilen ve özel olarak geliştirilen uygulamaların çalıştırılmasına fırsat veren işletim sistemini kullanan televizyonlar olarak adlandırılır. Aynı zamanda Smart TV için normal fonksiyonları olan bir televizyona katılmış olan multimedya özelliğidir.

smartv1

Smart TV’nin sağladığı özelliklere bakacak olursak öncelikle karşımıza internet ve sosyal medya gibi özellikler gelmektedir. Aynı zamanda Smart TV’ye özel olarak hazırlanmış oyunları oynayarak, birçok uygulamadan da faydalanabilirsiniz.

1994 yılında patent hakkı almış olan Smart TV, son yıllarda televizyonlara entegre edildi ve kullanıcılara erişimi başladı. Televizyon üreticileri ise Smart TV özelliklerini geliştirip, yeni donanımlar ekleyerek rakipleri ile bir mücadele içinde çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar. Tabi ki bu rekabetten doğan yepyeni özellikler sayesinde kullanıcıların yüzü gülüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aynı zamanda cep telefonu, tablet ve bilgisayara üzerinden USB/DLNA ile görüntü aktarımı yapılabiliyor. PVR/DVR özelliği sayesinde başka hiçbir cihaza ihtiyaç duyulmadan yayın videoya kaydedilebiliyor. Televizyon kontrolü ise ses ya da kamera komutları ile gerçekleşebiliyor. Kullanıcılara görüntülü konferans imkânı sunuyor ve en çok tercih edilmekte olan televizyon aracılığı ile internete bağlanabilmeyi sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar sosyal medya uygulamalarını kullanabilirken, bir yandan da Smart TV’nin özel olarak hazırlanan uygulamalarından yararlanabiliyorlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yukarıda yer alan tüm özelliklerden yararlanmak ve bir TV ye daha fazla fonksiyon kazandırmak için aslında TV’nin Smart TV olmasına çok ta gerek yok dersek tamamen yanlış bir ifade kullanmış olmayacağımızı düşünüyoruz.

smartv2

Eğer bir Notebook’unuz var ise TV’niz Smart TV olmasa bile TV’yi Smarttan daha fazlasına dönüştürebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir HDMI kablosu. Notebook Bilgisayarınızı HDMI kablo ile  TV’ye bağladığınızda Smart TV’den fazlasını elde edeceksiniz. İstediğiniz filmi izleyebilir, istediğiniz web sayfasına girebilirsiniz.  Hatta Tv’ye bağlı olan Notebook’u uzandığınız koltuğunuzdan rahatlıkla yönetmek için bir de kablosuz klavye mouse seti edinebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA