Ana Sayfa Bilgisayar Skype Çöktü!

Skype Çöktü!

0
Paylaş
Skype Çöktü!

Geçtiğimiz yıllarda, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un bünyesine katılan ve Windows’un anlık mesajlar programı olan MSN Messenger’ın yerini alan dünyaca ünlü anlık mesajlaşma programı Skype, dün gece 23:00’dan beri hizmet veremiyor. Gerek günlük hayatta, gerekse iş dünyasında en popüler iletişim ve toplu etkileşim araçlarından biri olan platformda mesaj gönderip almakta ve sesli aramalarda ciddi problemler yaşanıyor.

Konu ile ilgili en yetkili merci Microsoft tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da, sosyal medyada bu durumla ilgili fısıltılar ve belki de dedikodular hızlı bir şekilde yayılıyor. Kimilerine göre bu soruna çok etkili bir siber saldırının sebep olduğu iddaa ediliyorken, kimi gruplar ise sorunun Skype’da yaşanan sunucu güncellemeleri sırasında oluşan bir hatadan kaynaklandığını söylüyor.

Uygulama, şu sıralarda ara ara çalışır gibi görünse de gün içerisinde asla bir stabilize yakalanamadı. Bu durum, bireysel kullanıcılar için çok büyük bir sorun teşkil etmese de iş dünyasında Skype’ı, kurumsal iletişim aracı olarak kullanan ve Skype üzerine kurulu bir iletişim ağı bulunan şirketler, yaşanan sorundan bir hayli etkilenmiş olarak gözüküyor. Sorunun ne zaman çözüleceği hakkında Microsoft’tan yapılmış bir açıklama bulunmamasına rağmen, konu ile alakalı ulaştığımız bireysel müşteri temcilsici, sorunun Skype sunucularından kaynaklandığı bilgisini iletti ve yakın zamanda çözülmesi için gerekli çalışmaların sürmekte olduğu bilgisini bizlerle paylaştı. Bu durum, sorunun her an çözülebileceğine dair güçlü bir ipucu verse de, sorun çözüldüğünde tarafımıza herhangi bir bildirim gelmeyeceğinden, gün içerisinde uygulamayı ara ara kontrol etmekte fayda var.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin